"Різдво для лікарки": правозахисники закликають окупантів дозволити операцію для полоненої

"Різдво для лікарки": правозахисники закликають окупантів дозволити операцію для полоненої

"Різдво для лікарки": правозахисники закликають окупантів дозволити операцію для полоненої
. Фото: mva.gov.ua / Facebook

Українські правозахисники звернулись до міжнародних організацій та політиків з інших держав з проханням підтримати акцію "Різдво для лікарки Наталії Стаценко", яка знаходиться у полоні окупантів та потребує термінової операції.

Про це повідомляє представниця Центру громадських свобод Олександра Матвійчук.

Російські окупанти заарештували жінку у липні 2019 року в окупованому Донецьку. Її звинуватили у шпигунстві. Підставою для цього стала листування зі Станіславом Асєєвим.

За інформацією Матвійчук, спочатку жінку утримували в "Ізоляції", а пізніше перевили до СІЗО №5 у Донецьку.

"Останні роки Наталія мала проблеми з хребтом. Перед арештом їй мали робити термінову операцію. В ув’язненні стан здоров’я стрімко погіршився. Медичної допомоги вона не отримує. Страждає від нестерпної болі та постійно знаходиться на знеболювальних", - повідомила Матвійчук.

У вересні 2021 року рідні Наталії домоглися того, що до її оглянув лікар та призначив термінову операцію на 25 жовтня.

Але так зване "керівництво СІЗО" відмовилось відпускати жінку на операцію, посилаючись на пандемію коронавірусу.

"Вже 25 листопада так званий суд “ДНР” відхилив клопотання про зміну запобіжного заходу, що через позицію керівництва СІЗО робить термінову операцію неможливою", - додала правозахисниця.

Що відомо

  • У липні 2021 року омбудсменка Людмила Денісова зверталась до Міжнародного Червоного Хреста в Україні з проханням відвідати Наталію Стаценко у СІЗО та сприяти її госпіталізації.
  • Російські окупанти у в'язницях та СІЗО незаконно утримують 30 жінок, п'ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги.
  • На окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупанти незаконно утримують 300 громадян України.
  • Російські окупанти з жовтня 2017 року незаконно утримують громадянина України Євгена Ставцева. Від катувань чоловік втратив зуби, через хронічні захворювання органів ШКТ у нього відкриваються кровотечі. Так звана "адміністрація колонії" не надає жодної медичної допомоги.
  • Українські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу.
  • У місцях позбавлення волі, які розташовані на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини вимагають гроші у в’язнів
  • У січні 2021 року Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ Ukraine) та Національний комітет ІСОМ Польщі звернулись до Голови ОБСЄ Анн Лінде з проханням сприяти визволенню з полону окупантів співробітниці Горлівського художнього музею Олени Пех.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок