Музику українського композитора виконали на церемонії вручення Нобелівської премії у Швеції

Музику українського композитора виконали на церемонії вручення Нобелівської премії у Швеції

Музику українського композитора виконали на церемонії вручення Нобелівської премії у Швеції
. Фото: Takflix

10 грудня у Швеції відбулася церемонія нагородження нобелівських лауреатів. Під час урочистої події Королівський філармонічний оркестр Швеції виконав твір "Вечірня серенада" з циклу "Тиха музика", створений українським композитором Валентином Сильвестровим.

Нобелівські лауреати 2023 року

Раніше Суспільне Культура розповідало про постать письменника, який майже не дає інтерв'ю.

  • Нобелівська премію з фізики — П'єру Агостіну, Ференцу Краушу та Енн Л'юльє за створення методів вивчення динаміки електронів у речовині.
  • Нобелівська премія з фізіології або медицини — Каталін Каріко та Дрю Вайсману за їхні відкриття щодо модифікацій нуклеозидних основ, які дозволили розробити ефективні мРНК-вакцини проти COVID-19.
  • Нобелівська премія з економіки — Клаудії Голдін "за поглиблення нашого розуміння результатів діяльності жінок на ринку праці".
  • Нобелівська премія з хімії — вченим Мунгі Бавенді (Массачусетський технологічний інститут, Кембридж, США), Луїсу Брюсу (Колумбійський університет, Нью-Йорк, США) і Олексію Єкімову (Nanocrystals Technology Inc., Нью-Йорк, США) "за відкриття і синтез квантових точок".

Раніше повідомлялося, що Нобелівський фонд скасував своє попереднє рішення запросити на церемонію вручення премії у Стокгольмі послів Росії, Білорусі та Ірану. Таке рішення прокоментували в українському МЗС, назвавши це перемогою гуманізму.

Про Валентина Сильвестрова

Український композитор Валентин Сильвестров є сучасним класиком, він один із засновників творчої групи "Київський авангард" (1960-ті роки). Сильвестров народився 30 вересня 1937 року в Києві. Внаслідок повномасштабного вторгнення був вимушений виїхати за кордон. Його історію переміщення, спровокованого війною, раніше розповіло видання The New York Times.

Сильвестров є лауреатом національних та міжнародних нагород. Його музика лунає на найбільших світових майданчиках, а також у кіно.

У 2020 році Сергій Буковський випустив документальний фільм "В. Сильвестров", присвячений постаті композитора.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок