На реставрацію похиленої вежі Ґарісенди знадобляться €20 млн і 10 років — мер Болоньї

На реставрацію похиленої вежі Ґарісенди знадобляться €20 млн і 10 років — мер Болоньї

місто Болонья Італія аварійна вежа Ґарісенда, обвал, кут нахилу, реставрація
Панорама на місто Болонья в Італії та вежу Ґарісенду, ілюстративне фото. Фото: Getty Images

Мер Болоньї Маттео Лепоре заявив, що на відновлення вежі Ґарісенди в Італії піде щонайменше 10 років і 20 мільйонів євро. Вежа нахиляється, раніше її закрили через загрозу обвалу.

Про це повідомило інформаційне агентство Італії ANSA (Agenzia Nazionale Stampa Associata), цитуючи слова Лепоре з брифінгу в мерії.

"Я вважаю, що ми витратимо [на реставрацію Ґарісенди] не менш як 20 мільйонів євро, можливо навіть більше. Ми не будемо займатися дрібними втручаннями, а працюватимемо над тим, щоб відновити пам'ятку на тривалий час. Для Пізанської вежі знадобилося 10 років на проєктування та реставрацію. Нічого не вказує на те, що тут нам знадобиться менше", — пояснив мер Болоньї.

Політик додав, що збір коштів на реставрацію Ґарісенди "йде дуже добре". Від місцевих компаній, які жертвують великі суми, зібрали вже 1,5 мільйона євро.

Як пише The Guardian, на вихідних 2–3 грудня місто оприлюднило проєкт з укріплення вежі вартістю 4,3 мільйона євро.

Раніше вежу перекрили для відвідувачів. Навколо неї будують огорожу заввишки 5 м. Бояться, що споруда обвалиться. Вона має кут нахилу, як і знаменита Пізанська, й останнім часом кут небезпечно змістився.

Наприкінці жовтня Маттео Лепоре написав офіційного листа до міністра культури Італії та Генеральної дирекції ЮНЕСКО. Він пропонує, щоби вежу Ґарісенду та її супутницю визнали світовою спадщиною ЮНЕСКО.

Вежа Ґарісенда — одна з двох веж, які височіють над горизонтом італійської Болоньї. Інша вежа Асінеллі приблизно вдвічі вища й також нахилена, хоча на менший кут. До минулого місяця вона була відкрита для туристів, які хочуть піднятися на пам'ятку.

Вежі побудовані між 1109 і 1119 роками. У той час в місті побудували багато високих споруд, сім'ї змагалися за висоту. До сьогодні таких веж лишилося небагато, бо в них демонтували верхні частини й перетворили на звичайні будинки. Ґарісенду вже "знижували" в XIV столітті, оскільки вона вже тоді почала нахилятися. Ця будівля згадується в поемі Данте "Божественна комедія".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок