У Неаполі знайшли картину Боттічеллі вартістю €100 мільйонів, яку влада Італії загубила 50 років тому

У Неаполі знайшли картину Боттічеллі вартістю €100 мільйонів, яку влада Італії загубила 50 років тому

У Неаполі знайшли картину Боттічеллі вартістю €100 мільйонів, яку влада Італії загубила 50 років тому
. Фото: Naples carabinieri

У невеликому приватному будинку біля Неаполя вдалося знайти втрачену картину Сандро Боттічеллі вартістю €100 мільйонів. Вона зникла ще 50 років тому з державних мистецьких фондів Італії.

Про це 29 листопада повідомили у The Guardian.

Картина датується XV стотіттям. Вона спочатку зберігалася у церкві в місті Санта-Марія-ла-Каріта, а потім потрапила до будинку місцевої родини, яка ці пів століття зберігала її.

Массіміліано Кроче, представник команди карабінерів із захисту культурної спадщини Неаполя, заявив, що востаннє влада перевіряла картину 50 років тому. А відтоді з "незрозумілих причин" забула про неї.

Картина перебуває в поганому стані — на ній зʼявилися численні потертості, а лак окислився. Незабаром її почнуть реставрувати.

Кроче зауважив, що картина передавалася з покоління в покоління, і правоохоронці зараз перевіряють, чи законно родина придбала полотно.

Вважається, що ця картина була однією з улюблених робіт самого Боттічеллі. Образ Мадонни списаний з коханої художника — Симонетти Каттанео Веспуччі, яка померла у віці 23 років. Полотно митець подарував Папі Римському Сиксту IV, який передав її невеликій сільській церкві.

"Папа пожертвував його маленькій сільській церкві, щоб отримати економічну підтримку від могутньої сім'ї Медічі для фінансування завершення Сикстинської капели, — сказав мистецтвознавець Пеппе Ді Масса. — Багато з нас боролися за те, щоб ця картина була повернута громаді, коли її сліди загубилися. Сказали, що вона опинилася в банківській скриньці. Тепер ми сподіваємося, що вона знайде своє законне місце в музеї".

Хто такий Сандро Боттічеллі

Італійський живописець флорентійської школи. Справжнє ім'я — Алессандро ді Маріано ді Ванні Філіпепі.

Боттічеллі належав до відомих портретистів XV століття. Невеликі за розмірами портрети митця відрізняються гостротою характеристик і намаганням точно відтворити складний внутрішній світ сучасників.

Серед його найвідоміших робіт:

  • "Народження Венери" ("Весна");
  • "Портрет Джуліано Медічі";
  • "Венера і Марс";
  • "Портрет Симонетти Веспуччі";
  • "Мадонна з немовлям".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок