Галереї королеви у Великій Британії перейменують на Галереї короля. Хоча обіцяли цього не робити

Галереї королеви у Великій Британії перейменують на Галереї короля. Хоча обіцяли цього не робити

Галереї королеви в Единбурзі та Лондоні перейменують на Галереї короля
Галерея королеви в Единбурзі, ілюстративне фото. Королева Великої Британії Єлизавета II 18 грудня 2012 року, фото: AP

Галереї королеви (The Queen’s Gallery) в Лондоні та Единбурзі наступного року змінять свої назви на Галереї короля (The King’s Gallery) — на честь Чарльза ІІІ. Раніше адміністрація закладів казала, що перейменування не планується.

Про перейменування 4 грудня оголосив Royal Collection Trust, який опікується королівською колекцією.

У березні цього року видання The Art Newspaper зверталося до адміністрації музеїв. Тоді йому повідомляли, що не планують перейменовувати музеї на честь нового короля. Прессекретар пояснив: "Галереї королеви були засновані та відкриті королевою Єлизаветою II, тому наразі немає планів змінювати їхні назви".

The Art Newspaper запитало, що змінилося зараз, але комунікаційники галерей відповіли, що "не будуть вдаватися в деталі організаційних обговорень і термінів".

Галереї королеви у Великій Британії перейменують на галереї короля. Хоча обіцяли цього не робити
Галерея королеви в Единбурзі. Фото: Royal Collection Trust

Тут зберігається королівська колекція творів — одна з найбільших і найважливіших колекцій образотворчого та декоративного мистецтва у світі та одна з останніх великих європейських королівських колекцій, що залишилися недоторканими. Зокрема, в галереях зберігаються полотна "Урок музики" голландського художника Йоганнеса Вермера (близько 1660) і "Мадонна з немовлям у пейзажі з Тобіасом та ангелом" італійського митця Тиціана (1535–40).

Твори мистецтва тут — це довірча власність суверена для його наступників і нації. Колекція не належить персонально монарху.

Галерея королеви Єлизавета ІІ Велика Британія Лондон музей
Галерея королеви в Лондоні, ілюстративне фото. Фото: Royal Collection Trust

Про будівлі галерей у Великій Британії

Галерея в Единбурзі розміщена в корпусі колишньої вільної церкви Голіруда та школи герцогині Гордон біля входу в палац Голіруд-гаус. Ці споруди зведені в 1840-х роках на кошти герцогині Гордон, але наприкінці XIX століття їх вивели з експлуатації.

Плани галереї зародилися в жовтні 1999 року з архітектурного проєкту Benjamin Tindall Architects, щоб доповнити оригінальну архітектуру XIX століття. Навпроти нової будівлі парламенту Шотландії був створений новий кам'яний арковий вхід.

А от галерея в Лондоні — це частина Букінгемського палацу, проєкт Джона Неша, одна з трьох ідентичних консерваторій або павільйонів Букінгемського палацу у формі іонічних храмів. Споруду завершено у 1831 році. Оранжерею перетворили на особисту каплицю для королеви Вікторії в 1843 році, але її було знищено під час повітряного бомбардування в 1940 році.

За пропозицією королеви та герцога Единбурзького у 1962 році зруйновану каплицю перебудовано на галерею. Редизайн почався у 1997-му.

Обидві галереї в Лондоні та Единбурзі урочисто відкрила Єлизавета II у 2002 році в межах святкування золотого ювілею (50-річчя сходження на престол)

Як ідеться на сайті музею, зараз музей в Единбурзі тимчасово закритий — до 2024 року. Там мають провести технічне обслуговування.

Смерть Єлизавети ІІ

Королева Великої Британії Єлизавета II померла 8 вересня 2022 року у віці 96 років. Вона очолювала країну найдовше в історії — 70 років. Після її смерті королем став її старший син Чарльз ІІІ. 19 вересня 2022 року королеву поховали поруч із покійним чоловіком принцом Філіпом у меморіальній каплиці короля Георга VI у Віндзорському замку.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок