Кім Кардаш’ян попросила Джо Байдена захистити вірмен у Нагірному Карабаху

Кім Кардаш’ян попросила Джо Байдена захистити вірмен у Нагірному Карабаху

Кім Кардаш’ян попросила Джо Байдена захистити вірмен у Нагірному Карабаху
Американська телезірка Кім Кардашьян. Associated Press

Американська телезірка та модель Кім Кардаш'ян і лікар Ерік Есрайлян закликали президента США Джо Байдена запобігти "черговому геноциду" вірмен у Нагірному Карабаху.

У часи Радянського Союзу територію Нагірного Карабаху передали Азербайджану, донині, згідно з міжнародним правом, Нагірний Карабах є територією Азербайджану. Однак більшість населення цього регіону — вірмени.

"Ми вірмени. Ми є нащадками тих, хто пережив геноцид вірмен, і ми не хочемо, щоб у майбутньому довелося говорити про визнання й увічнення пам’яті ще одного геноциду", — йдеться у їхньому зверненні.

Кім Кардаш'ян та Ерік Есрайлян попросили вжити заходів та припинити блокаду Лачинського коридоруЦе гірський коридор, що з'єднував Вірменію з Азербайджаном, а саме з невизнаною "Нагірно-Карабаською республікою"..

"Блокування правозахисних груп, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), і ненависницька риторика, яка супроводжує блокаду, — це ознаки геноцидних намірів", — наголосили вони.

Кім Кардаш'ян має вірменське коріння — прабабуся та прадідусь її батька були вірменами, які емігрували до Сполучених Штатів.

Ситуація в Нагірному Карабаху

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався у 1988 році. Тоді внаслідок цього, за різними даними, загинули понад 30 000 людей. У 1991-му з'явилася самопроголошена "Нагірно-Карабаська республіка", яку не визнає жодна держава-член ООН, але вона має "дипломатичні відносини" з іншими невизнаними "республіками". Режим припинення вогню оголосили у травні 1994 року.

З того часу перемир'я час від часу порушують. Конфлікт навколо Нагірного Карабаху вважається замороженим, утім перше велике порушення сталось у 2016 році. Друга ескалація конфлікту відбулася у вересні 2020-го. Тоді країни звинуватили одна одну в початку військових дій.

2 серпня 2022 року Азербайджан вимагав звільнити Лачинський коридор, що з'єднує Вірменію з невизнаною "Нагірно-Карабаською Республікою". У Вірменії відмовили. На цьому тлі розпочалася ескалація конфлікту на лінії зіткнення.

25 травня 2023 року на розширеному засіданні Вищої євразійської економічної ради прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Вірменія та Азербайджан домовилися про взаємне визнання територіальної цілісності. Своєю чергою президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що "в них немає територіальних претензій із Вірменією”, хоча обидва лідери й посперечались щодо ситуації в Лачинському коридорі, який, як сказав вірменський прем’єр, "захопили азербайджанські сили" і додав, що можливість виходу на мирну угоду є.

10 вересня 2023 року влада самопроголошеного Нагірного Карабаху погодилася пропустити гуманітарний вантаж з підконтрольної території Азербайджану вперше за десятиліття в обмін на відновлення автомобільного сполучення з Вірменією.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок