Азербайджан заявив про 550 убитих військових Вірменії. Єреван каже про 31

Азербайджан заявив про 550 убитих військових Вірменії. Єреван каже про 31

Азербайджан заявив про 550 убитих військових Вірменії. Єреван каже про 31
Вірменська армія знищує азербайджанські танки на лінії зіткнення у Нагірному Карабасі, 27.09.2020/АР

У Міноборони Азербайджану заявили, що в результаті боїв за контроль над Нагірним Карабахом загинули 550 вірменських військових. У Міністерстві оборони Вірменії повідомляють про загибель 31 своїх бійців.

"Згідно з розвідданими, отриманими до кінця дня операції, в результаті бойових дій вірменська армія зазнала серйозних втрат. Було знищено 22 танки та іншої бронетехніки противника, 15 зенітно-ракетних комплексів "ОСА", 18 безпілотних літальних апаратів (БПЛА), 8 артилерійських установок. Втрати противника в живій силі склали понад 550 осіб убитими і пораненими. Три склади боєприпасів вірменської армії були знищені в різних напрямках", - повідомляється на сайті Міноборони.

Там додали, що "в ході боїв у напрямку села Талиш був знищений командир десантно-штурмового батальйону противника підполковник Лерник Варданян, а особовий склад військової частини, яким він командував, зазнав великих втрат".

Водночас на сайті вірменського Міноборони опублікували два списки із загиблими військовими. У першому імена 16 бійців, у другому - 15.

Раніше Єреван заявляв про те, що Азербайджан втратив близько 200 людей, близько 30 одиниць бронетехніки, близько 20 безпілотників і іншу техніку. А у вірменської сторони близько 100 поранених та 16 загиблих. У Баку це назвали “брехнею і дезінформацією” заяву Єревану про підбиті танки, вертольоти та безпілотники.

Генпрокуратура Азербайджану заявила про загибель п'яти членів однієї сім'ї в результаті обстрілів Вірменії. Також генпрокуратура повідомила про поранення 19 мирних жителів.

Що відомо

  • Вранці 27 вересня в Нагірному Карабасі почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих та поранених та оголосили воєнний стан.
  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території.
  • Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Мінська група ОБСЄ, створена в 1992 році, є посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту. До групи входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія і Туреччина. Співголовами групи є Росія, Франція і США.
  • Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори.
На початок