Азербайджан та Вірменія звинуватили один одного у порушенні перемир'я в Нагірному Карабаху

Азербайджан та Вірменія звинуватили один одного у порушенні перемир'я в Нагірному Карабаху

Азербайджан та Вірменія звинуватили один одного у порушенні перемир'я в Нагірному Карабаху
. Associated Press

Азербайджан та Вірменія взаємно звинуватили один одного у поновленні боїв на території Нагірного Карабаху. Сили Служби держбезпеки Азербайджану заявили про проведення "вимушеної антитерористичної операції", а Вірменія про продовження "провокаційних дій" з боку Баку.

Як заявило Міністерство оборони Азербайджану, після підписання угоди про припинення вогню у лісах, на північному заході від селища Гадрут залишилися вірменські збройні загони.

Вірменія звернулася до командування миротворчого контингенту Росії для допомоги у виведенні цих загонів.

"Російські миротворці зверталися до вірменських збройних загонів, що сховалися у лісах, заявляли про те, що вжито всіх необхідних заходів для їх евакуації. Вони не покинули територію, а, навпаки, створили бойові позиції", - зазначено в повідомленні.

У Службі державної безпеки Азербайджану підкреслюють, що ці загони здійснили кілька атак на азербайджанських військових і цивільних осіб.

"У результаті загинули четверо і були поранені двоє військовослужбовців, а також поранений один цивільний. Служба державної безпеки Азербайджану була змушена провести антитерористичну операцію", - зазначено у заяві.

Баку також закликав Єреван забезпечити виконання пунктів спільної заяви про припинення вогню у Карабасі.

Натомість у МЗС Вірменії заявили, що 11 грудня, скориставшись тим фактом, що в цій частині республіки Арцах миротворчі сили не розміщені, спецпідрозділ збройних сил Азербайджану влаштував атаку на лінії зіткнення Арцаха і Азербайджану в районі населених пунктів Хін Таглар і Хцаберд Гадрутского району, внаслідок чого 6 військовослужбовців армії оборони отримали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.

У Вірменії додали, що Азербайджан продовжив "провокаційні дії" 13 грудня в напрямку населених пунктів Мец Шен і Хін Шен Гадрутского району.

Крім цього, 13 грудня глави Міноборони Вірменії та Росії Вагаршак Арутюнян і Сергій Шойгу провели переговори.

"Міністерство оборони республіки Вірменія рішуче засуджує провокацію збройних сил Азербайджану. Нинішня ситуація ставить під загрозу крихкий мир", - повідомляє пресслужба Міністерства оборони Вірмені.

У повідомленні зазначено, що наразі в Гадруцькому районі між військовослужбовцями Вірменії, Росії та Азербайджану йдуть переговори з врегулювання ситуації й повернення сторін на колишні позиції.

Що відомо

  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
  • 10 листопада Азербайджан, Вірменія та Росія підписали угоду про принення вогню на території Нагірного Карабаху. Після цього президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про перемогу у війні за цю територію. 10 грудня у Баку пройшов святковий парад. Натомість у Вірменії люди кілька днів мітингували під будівлею уряду за відставку прем'єр-міністра Ніколи Пашиняна.
  • Парламент Азербайджану схвалив скасування воєнного стану в країні з півночі 12 грудня.
На початок