Перейти до основного змісту
Письменниця Євгенія Бєлорусець стала лауреаткою премії "Жінки Європи" 2023 року

Письменниця Євгенія Бєлорусець стала лауреаткою премії "Жінки Європи" 2023 року

Письменниця Євгенія Бєлорусець стала лауреаткою премії "Жінки Європи" 2023 року
. Фото: PinchukArtCentre/Facebook

Європейський рух Німеччини (EBD) 8 травня нагородив українську письменницю Євгенію Бєлорусець премією "Жінки Європи". Про це повідомила пресслужба організації. Починаючи з 1991 року, EBD відзначає нагородою жінок, які своєю добровільною громадською діяльністю зробили особливий внесок у зближення та консолідацію об'єднаної Європи. Лауреатка премії отримує символічну нагороду у вигляді брошки і стає частиною мережі жінок, відданих Європі. EBD нагороджує письменницю за її творчість, в якій вона "вже понад 10 років проливає світло на повсякденні реалії життя людей в Україні".

білорусець
Євгенія Бєлорусець. Скріншот із сюжет Укрінформ

Вручення нагороди відбулося 8 травня в Представництві Єврокомісії в Берліні. "Своїми роботами ви творите більше, ніж мистецтво. Ви створюєте те, чого люди потребують у часи темряви найбільше – надію та мужність", — заявив на церемонії голова комітету в закордонних справах німецького Бундестагу Міхаель Рот. Політик нагадав, що канцлер ФРН Олаф Шольц у нещодавній промові в Бундестазі з нагоди роковин російської агресії цитував Євгенію Бєлорусець та її "Київський щоденник війни".

Хто така Євгенія Бєлорусець

Євгенія Бєлорусець — українська художниця, журналістка, фотографка, перекладачка, письменниця. Співзасновниця літературно-мистецького журналу "Простори", учасниця кураторської групи "Худрада". З 24 лютого до 5 квітня 2022 року вона щодня публікувала повідомлення з української столиці Києва, описуючи побут, нормальну налагодженість якого було враз утрачено з початком брутальної загарбницької війни.

Її воєнний щоденник став основою підготовленої для Бундестагу карти пам’яті (Mind Map), що на підставі фотографій і текстових блоків день у день реконструює початок війни.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок