У Берліні таки заборонили російські прапори на 8 та 9 травня — рішення суду

У Берліні таки заборонили російські прапори на 8 та 9 травня — рішення суду

У Берліні таки заборонили російські прапори на 8 та 9 травня — рішення суду
Жінка з українським прапором біля радянського меморіалу у Берліні, Німеччина, 8 травня 2023 року, фото: AP

Вищий адміністративний суд Берліна-Бранденбурга остаточно заборонив російські прапори у місті на 8 та 9 травня.

Згідно з рішенням суду, у вівторок, 9 травня, перед радянським меморіалом у Тіргартені заборонено демонструвати георгіївські стрічки, георгіївські прапори, прапори Росії та СРСР.

"Прогноз поліції про те, що символи підходять для демонстрації готовності застосувати насильство з огляду на агресивну війну проти України, є правильним. У теперішніх умовах їх (прапори — ред.) у будь-якому випадку можна розцінювати як вираження симпатії до ведення війни", — обгрунтували своє рішення у суді.

Раніше поліція Берліна заборонила демонструвати російські та українські прапори біля радянських меморіалів у Трептові, Шенхольцер-Хайде, Тіргартені на 8 та 9 травня. Крім того, також було заборонено "виголошувати гасла, які у зв'язку з ситуацією, що склалася, можуть бути сприйняті за схвалення, прославлення або героїзацію війни в Україні".

Однак згодом, 5 травня, суд скасував заборону для української символіки. Поліція не стала оскаржувати рішення. Наступного дня, 6 травня, той же суд у терміновому порядку ухвалив рішення про скасування заборони і для російських прапорів та символіки, але поліція оскаржила це рішення у суді вищої інстанції.

Заборона на українські та російські прапори 8 і 9 травня в Берліні діяла і минулого року.

Водночас сьогодні 8 травня українська діаспора в Берліні пройшла ходою памʼяті. Люди звертали увагу на те, що в Німеччині немає меморіалів жертв України під час Другої світової війни, а є лише радянські.

"Сьогодні ми і планували тут бути — в місцях пам’яті, де утримували примусових працівників з України. Тут утримувалися жінки та діти не лише з України. Проте ми розуміємо, що це місце не має жодної пам’ятної таблички ні про українців, ні про інші національності, народи, які тут утримувалися. Ми йдемо ходою пам’яті, щоб згадати про них", — сказала у коментарі Суспільному Єва Якубовська, членкиня правління громадської організації "Віче".

Вибір редакції

На початок