Віра в кіно. "Мої думки тихі" і ще сім щирих фільмів про материнство

Віра в кіно. "Мої думки тихі" і ще сім щирих фільмів про материнство

Віра в кіно. "Мої думки тихі" і ще сім щирих фільмів про материнство
.

10 травня дочки та сини по всьому світу вітатимуть своїх мам з міжнародним святом Дня Матері. Що можна подивитись разом у цей день? Звісно, свіжу українську комедію "Мої думки тихі"! Смішний і ліричний водночас, фільм Антоніо Лукіча розповідає про стосунки матері з дорослим сином. Дивний круїз, у який вирушають головні герої, посварить їх, зблизить і нарешті змусить вислухати одне одного.

Але, звичайно, це не єдиний вартісний фільм на цю тему. Безумовне щастя, самопожертва, відчуття провини, депресія, тривога і страх – режисери намагаються розплутати клубок емоцій, з якого складається материнство. Кожен за свою ниточку. Наша несувора, але прискіплива кінокритикиня і ведуча авторського шоу на Радіо Промінь Віра Сивачук склала добірку фільмів про те, як це – бути матір'ю.

Читайте також: "Фільми, з яких може початися ваша любов до сучасного українського кіно"

1. "Джульєтта", драма, Педро Альмодовар, Іспанія, 2016

55-літня Джульєтта вирушає на пошуки доньки, яка без жодних пояснень зникла з її життя кілька років тому. Артхаусна мелодрама про самотність матері.

2. "Обіцянка на світанку", драма, Ерік Барб'є, Франція, Бельгія, 2017

Материнська любов безкомпромісна. Вона змушує сина писати через "не хочу" і виживати, попри смерть. Екранізація автобіографічного роману Ромена Гарі.

3. "Бути Астрід Ліндгрен", мелодрама, Пернілла Фішер Крістенсен, Швеція, Данія, 2018

Біографія найвідомішої казкарки, в якій ще немає Карлсона і Пеппі Довгопанчохи. Зате є історія молодої матері, яка витримала розлуку з дитиною і довго завойовувала її любов.

4. "Повернення Бена", соціальна драма, Пітер Хеджес, США, 2018

Наркозалежний підліток Бен на Святвечір тікає додому з реабілітаційного центру. Історія матері, яка відкриває темний бік життя сина і все одно готова на все, аби вирвати його з полону наркотиків.

5. "Таллі", драма, Джейсон Райтман, США, 2018

Фільм солідарності з тими, хто зовсім недавно став матір'ю. У головної героїні народилась третя дитина. Емоційне вигорання, недосипання, грудне вигодовування, зайва вага і проблеми зі старшими дітьми – стрічка чесно показує труднощі перших тижнів материнства.

6. "Куди ти поділась, Бернадетт?", драма, Річард Лінклейтер, США, 2019

Дивачка і соціопатка Бернадетт Фокс загадково зникає. Чому і куди – здогадується тільки донька, єдина людина, з якою в Бернадетт є контакт. Незвичайний погляд на стосунки матері та доньки.

7. "Я не знаю, як вона це робить", романтична комедія, Дуглас Макграт, США, 2011

Чи можна бути хорошою матусею, якщо ти замість пирогів "печеш" угоди на мільйони доларів? Головна героїня комедії розривається між дітьми і роботою та щодня лягає зі списком невиконаних справ у голові. Легка порція натхнення мамам, які працюють.

Ще більше кінорекомендацій та оглядів слухайте в програмі "Віра в кіно з Вірою Сивачук" щовівторка та щосуботи на UA: Радіо Промінь.

Що радить Віра Сивачук:

На початок