Антологія українського альбому. Гудімов

Антологія українського альбому. Гудімов

Антологія українського альбому. Гудімов
.

Чи орієнтуєтеся ви в українських музичних трендах? Чи знаєте, хто їх започаткував? Суспільне: Новини та Радіо Промінь продовжують спільний проєкт "Антологія. Український альбом", у рамках якого ми знайомимо або нагадуємо вам про історію становлення вітчизняного шоу-бізнесу. У вісімнадцятому матеріалі розповідаємо про альбом ”Монополія" Павла Гудімова. Як усе починалося та розвивалося, можна послухати в ефірі Радіо Промінь за посиланням.

2007 рік. Стів Джобс представив перший iPhone компанії Apple – мультимедійний пристрій, що суміщав у собі можливості телефона, плеєра та інтернет-планшета. У світовий прокат вийшла стрічка "Пірати Карибського моря: На краю світу", яка стала найкасовішим фільмом року. Андрій Данилко посів друге місце на пісенному конкурсі "Євробачення". Гурт Океан Ельзи презентував новий альбом "Міра", присвячений загиблому саундпродюсеру Сергію Товстолузькому. І того ж, 2007 року виходить другий сольний альбом колишнього гітариста гурту ОЕ – "Монополія" Павла Гудімова.

Павло Гудімов

Інколи здається, що за свої 40 років Павло Гудімов встиг прожити кілька цікавих життів: гітариста найуспішнішого гурту країни, рок-зірки, мистецтвознавця. Хоча у дитинстві львівський хлопчик Паша музикою майже не цікавився.

Завдяки діду – архітектору, Паша зростав серед макетів та книжок по мистецтву. Ще в ранньому дитинстві у нього вже були виставки власних робіт – на них були представлені кубістичні портрети: хлопчик вже у 6 років знаходився під великим впливом Пікассо. А от музикою Гудімов почав захоплюватися вже у підлітковому віці.

Проте, коли постав вибір вищої освіти – Павло віддає перевагу дизайну і стає студентом Львівського лісотехнічного інституту. Адже хлопець зрозумів, що його не цікавить архітектура, як діда, і обрав щось середнє, про що досі не шкодує: "Я і сьогодні маю власну практику ландшафтного дизайну".

Втім, країна закохалася у Павла, коли він грав на гітарі у складі тоді ще молодої та прогресивної команди Океан Ельзи, якій віддав 11 років сумлінної праці. За його участі записано п’ять найкасовіших та найпопулярніших альбомів гурту. Але у квітні 2005 Павло покидає гурт – тоді ця подія отримала значний резонанс у музичному середовищі.

Я відчував, що не зможу так довго цим займатися. Гастрольні будні – це не є щось суперське. Та й накопичилося багато власного матеріалу, який я не міг реалізувати в групі.
Павло Гудімов

Того ж 2005 року Павло презентує свій новий колектив – Гудімов – назву якого запропонував продюсер. До лідера приєдналися ще 2 музиканти – Слава Васильєв та Денис Левченко.

Дебютний альбом не змусив довго чекати – його випустили того ж 2005 року та назвали "Трампліни". У квітні гурт взагалі примудрився потрапити до Книги рекордів Гінесса.

В прямому ефірі телеканалу М1 Павло Гудімов таки побив світовий рекорд зі швидкісної зйомки кліпу. Дебютне відео музиканта було знято на пісню “Коротка розмова”. Той світовий рекорд з виготовлення відео становить три години і двадцять вісім хвилин. За цей час Гудімов з командою М1 встигли відзняти, змонтувати і випустити відео в прямий ефір.

Після того як Павло Гудімов перестав бути музикантом Океану Ельзи, в нього нарешті з’явилася можливість втілити свою мрію – більше подорожувати світом. Приблизно у той самий час він відправляється до Америки і майже з першого погляду закохується у Нью-Йорк. Не дивно, що після знайомства з Великим яблуком в репертуарі гурту з’являється пісня, присвячена саме цьому місту.

Після поїздки в Штати Гудімов напише ще одну пісню – "Арізона", і назве альбом "Монополія". Проте найкращим треком з релізу вважається пісня "Зв’язок". Гудімов ще під час запису покладав на неї великі надії – тому і змонтували композицію одразу у двох варіантах. Врешті-решт, обидва увійшли до платівки.

І якщо перший сольний альбом гурту музична критика сприйняла доволі стримано – альбом "Монополія" викликав більше позитивних рецензій.

Але, не обійшлося і без прикрої помилки – наступний відео кліп, на який покладали багато надій та сподівань, вийшов абсолютно провальним.

Спеціально для зйомок відео на пісню "Баста" був оголошений конкурс молодих режисерів – його виграв Віктор Бакін. Після тривалого й виснажливого кастингу на головні ролі запросили юнака та дівчину, котрі запалили знімальний майданчик. Кліп було створено в рекордні терміни – за 10 годин. Мабуть, це найвідвертіший український кліп, в якому всі 3 хвилини відео – це безперервна сцена кохання. Звичайно, відео не взяв до ефіру жоден український телеканал, проте його можна відшукати в інтернеті.

Чим популярніше ставав альбом "Монополія", тим гостріше Павло відчував, що більше його приваблює все ж таки не музика, а мистецтво. Паралельно з музичною кар’єрою він розвивав свою "ЯГалерея". Зустрічався з художниками, влаштовував виставки – і зрозумів, що одного дня доведеться робити остаточний життєвий вибір на користь чогось одного. Третій альбом гурту Гудімов, який вже навіть мав назву – "Жовтий" – так і не був виданий офіційно.

Попри те, що Павло Гудімов остаточно присвятив себе сучасному мистецтву – займатися музикою він не припиняє й досі, але то вже зовсім інша історія.

Антологія українського альбому

На початок