Італійський суд звільнив українського режисера Лавренчука – Денісова

Італійський суд звільнив українського режисера Лавренчука – Денісова

Італійський суд звільнив українського режисера Лавренчука – Денісова
Фото: УНІАН

Українського режисера Євгена Лавренчука, якого було незаконно затримано у Неаполі у грудні 2021 року за запитом російської сторони, звільнено. З кінця січня Лавренчук перебував під домашнім арештом. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Суд Неаполя виніс остаточне рішення щодо звільнення Євгена, визнавши звинувачення проти нього за сторони РФ сфабрикованими, а мотиви переслідування – політичними", –написала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Суд визнав звинувачення проти Лавренчука з боку Росії сфабрикованими, а мотиви переслідування політичними. Дані про режисера в обліках Інтерполу видалені, оскільки вони не відповідають положенням статті 3 Статуту Інтерполу.

Сам Лавренчук підтвердив новину в коментарях у пості Денісової.

Італійський суд звільнив українського режисера Лавренчука – Денісова

Хто такий Євген Лавренчук

Лавренчук народився 24 червня 1982 року у Львові. У 2003 році закінчив Російський університет театрального мистецтва (майстерня Романа Віктюка) за фахом "оперний режисер". У 2004 році зареєстрував "Польський театр у Москві". Першою виставою театру стала дипломна робота Лавренчука "Сніг". У 2014 році Лавренчук покинув Росію на знак незгоди з політикою держави, яку назвав злочинною.

З 2018 по 2021 роки Лавренчук був головним режисером Одеського національного академічного театру опери та балету та головою фонду Одеської національної опери. За цей час в театрі було поставлено "Останній романтик" за оперними творами Ріхарда Штрауса (2018) та "La Traviata" Джузеппе Верді (2019).

Що відомо

  • Лавренчука затримали за запитом Росії у Неаполі (Італія). У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що консули з‘ясовують причини затримання українця італійськими правоохоронцями.
  • Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Лавренчука звинувачують у "фінансових порушеннях", які він нібито скоїв вісім років тому.
  • У березні 2021 року на тодішнього головного режисера Одеської опери Лавренчука було скоєно напад, який він пов’язує зі своєю професійною діяльністю. У комітеті з Національної премії України імені Тараса Шевченка засудили напад на Лавренчука.
  • 10 лютого 2021 року Лавренчук отримав офіційного листа від директорки Одеської опери про непродовження з ним контракту з 15 березня.
  • 21 січня італійський суд відпустив українського режисера Євгена Лавренчука під домашній арешт.
Війна — усі останні новини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок