100-річне партнерство: Україна та Велика Британія працюють над новою двосторонньою угодою

100-річне партнерство: Україна та Велика Британія працюють над новою двосторонньою угодою

Україна провела перший раунд переговорів із Великою Британією щодо укладення двосторонньої угоди, спрямованої на перехід до "сильнішого та глибшого партнерства". Йдеться про документ, який буде діяти протягом 100 років.

Про це у Telegram повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

"Велика Британія першою підписала безпекову угоду з Україною, а тепер першою працює над історичним документом про 100-річне партнерство. Сподіваємося, що переговори будуть успішними, і цей історичний документ незабаром підпишуть президент України та прем’єр-міністр Великої Британії", — йдеться у дописі посадовця.

Він розповів, що майбутня комплексна довгострокова угода базуватиметься на положеннях угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство від 2020 року, а також угоди про співробітництво у сфері безпеки від 2024 року між Україною та Великою Британією.

"Новий документ має містити ще більш амбітні цілі нашої співпраці. Ми прагнемо закріпити безпрецедентні положення у всіх сферах взаємного інтересу: від безпеки до економіки, від енергетики до культури й мистецтва", — додав Єрмак.

З ким Україна вже підписала безпекові угоди

Наразі Україна підписала безпекові угоди з 23 країнами.

Першу таку угоду Україна 12 січня 2024 року підписала зі Сполученим Королівством. 16 лютого президент Зеленський підписав наступні дві угоди про гарантії безпеки для України з Німеччиною та Францією. 23 лютого Україна та Данія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між державами. 24 лютого 2024 року Україна уклала двосторонні безпекові угоди з Італією та Канадою. 1 березня Україна та Нідерланди підписали в Харкові двосторонню безпекову угоду. 3 квітня була підписана угода із Фінляндією. 11 квітня безпекову угоду підписали Україна і Латвія. 27 травня подібний документ підписано з Іспанією, а 28 травня — з Бельгією. Португалія стала 12-ю державою, із якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду. 31 травня Україна уклала безпекові угоди з трьома країнами — Швецією, Норвегією та Ісландією.

13 червня на полях саміт G7 президенти України і США Володимир Зеленський і Джо Байден підписали двосторонню безпекову угоду. Того ж дня Україна підписала безпекову угоду з Японією.

27 червня Україна та Європейський Союз підписали безпекову угоду на полях Саміту лідерів країн ЄС. Також було підписано безпекові угоди з Литвою та Естонією.

8 липня Україна та Польща підписали двосторонню безпекову угоду. Вона уперше з-поміж уже підписаних угод передбачає можливість перехоплення ракет і дронів у повітряному просторі України, випущених у напрямку Польщі, та створення Українського легіону.

10 липня угоду підписали з Люксембургом. 11 липня на полях саміту НАТО у Вашингтоні — з Румунією. 18 липня президент України Володимир Зеленський підписав дві угоди про співробітництво у сфері безпеки — з Чехією та Словенією.

На початок