Україна на полях саміту НАТО укладе ще дві безпекові угоди — Зеленський

Україна на полях саміту НАТО укладе ще дві безпекові угоди — Зеленський

Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час звернення 19 червня 2024 року. Скрін відео ОПУ

Президент Володимир Зеленський заявив, що на полях саміту НАТО, Україна підпише дві нові безпекові угоди. Водночас глава держави не уточнив, з якими саме країнами будуть укладені ці двосторонні зобов'язання.

Про це Володимир Зеленський повідомив у Telegram.

"Там, в угодах, підтримка санкцій проти Росії, підтримка нашого вступу в ЄС і НАТО, підтримка нашого захисту – наших воїнів, усіх наших людей, відбудови. Все це ми враховуємо в безпекових угодах саме так, як потрібно", — розповів президент.

Він зазначив, що крім цього, проведе щонайменше десять перемовин з лідерами різних держав.

"Сьогодні будуть зустрічі в Конгресі США – обидві партії, обидві палати. Ми цінуємо американську підтримку і будемо сьогодні говорити про те, як додати нашій взаємодії з Америкою ще більше хороших результатів – бажано далекобійних і далекосяжних", — додав Зеленський.

З ким Україна підписала безпекові угоди

Першу таку угоду Україна 12 січня 2024 року підписала зі Сполученим Королівством.

16 лютого президент Зеленський підписав наступні дві угоди про гарантії безпеки для України з Німеччиною та Францією.

23 лютого Україна та Данія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між державами.

24 лютого Україна уклала двосторонні безпекові угоди з Італією та Канадою.

1 березня Україна та Нідерланди підписали в Харкові двосторонню безпекову угоду.

3 квітня була підписана угода із Фінляндією.

11 квітня безпекову угоду підписали Україна і Латвія.

27 травня подібний документ підписано з Іспанією, а 28 травня — з Бельгією. Португалія стала 12-ю державою, із якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду.

31 травня Україна уклала безпекові угоди з трьома країнами — Швецією, Норвегією та Ісландією.

13 червня на полях саміту G7 президенти України і США Володимир Зеленський і Джо Байден підписали двосторонню безпекову угоду. Того ж дня Україна підписала безпекову угоду з Японією.

27 червня Україна та Європейський Союз підписали безпекову угоду на полях Саміту лідерів країн ЄС. Також було підписано безпекові угоди з Литвою та Естонією.

8 липня Володимир Зеленський і прем'єр Польщі Дональд Туск підписали двосторонню безпекову угоду між країнами.

Саміт НАТО у Вашингтоні 2024 року

У Вашингтоні, округ Колумбія, з 9 по 11 липня, проходить саміт НАТО. На захід також запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до Альянсу. Серед відомих учасників – міністри закордонних справ Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів. Також на Саміті буде й Україна.

Це вже буде третій саміт поспіль, у роботі якого візьмуть участь не лише глави держав усіх 32 країн-членів НАТО, а і лідери індо-тихоокеанських країн-партнерів: Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії.

На початок