Фінансування безпеки України: НАТО оголосить про надання 40 млрд євро на 2025 рік

Фінансування безпеки України: НАТО оголосить про надання 40 млрд євро на 2025 рік

На саміті НАТО, який стартував вчора, 9 липня, країни-члени блоку оголосять про свої наміри надати мінімальне базове фінансування в розмірі 40 мільярдів євро протягом 2025 року і забезпечити сталий рівень безпекової допомоги Україні для досягнення нею перемоги.

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

"Сполучені Штати з гордістю підтримують ці зусилля. Наші внески Україні на виконання цього зобов'язання будуть зроблені за рахунок коштів, вже асигнованих Конгресом США у додатковому бюджеті на національну безпеку, який президент Байден підписав у квітні як закон", — йдеться у повідомленні.

24 квітня президент США Джо Байден підписав законопроєкт про виділення Україні допомоги у майже 61 мільярд доларів.

Саміт НАТО у Вашингтоні 2024 року

У Вашингтоні, округ Колумбія, з 9 по 11 липня, проходить саміт НАТО. На захід також запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до Альянсу. Серед відомих учасників – міністри закордонних справ Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів. Також на Саміті буде й Україна.

Це вже буде третій саміт поспіль, у роботі якого візьмуть участь не лише глави держав усіх 32 країн-членів НАТО, а і лідери індо-тихоокеанських країн-партнерів: Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії.

На початок