Через дефіцит в енергосистемі "Укренерго" залучило аварійну допомогу з Румунії та Польщі — Кудрицький

Через дефіцит в енергосистемі "Укренерго" залучило аварійну допомогу з Румунії та Польщі — Кудрицький

Володимир Кудрицький
Голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький. Фото: Медіацентр

Через стрімке зростання споживання електроенергії "Укренерго" залучило аварійну допомогу від Румунії та Польщі.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький.

"Ситуація в енергосистемі України залишається складною. На півдні все ще тривають відновлювальні роботи в мережі, пошкодженій через негоду. Водночас після заживлення знеструмлених населених пунктів, стрімко зростає споживання. Це створює додаткове навантаження на енергосистему", — розповів Кудрицький.

За словами голови "Укренерго", сьогодні 29 листопада, було зафіксовано різке зростання споживання після того, як було повернуто світло в сотні населених пунктів.

"Очевидно, що люди почали досить інтенсивно споживати електроенергію після тривалої перерви в електропостачанні. Тому сьогодні ми були змушені залучити аварійну допомогу з Польщі та Румунії для того, щоб збалансувати систему. Відтак заклик до ощадливого енергоспоживання залишається в силі. Це важливо особливо зараз, в час негоди та збільшеного споживання електроенергії", – сказав Кудрицький.

Напередодні в "Укренерго" повідомили, що в енергосистемі України 29 листопада було зафіксовано дефіцит електроенергії, пов'язаний зі зростанням споживання через важкі погодні умови та одночасне включення в мережу тисяч користувачів із постраждалих від негоди регіонів.

Загалом через негоду 29 листопада знеструмлено 368 населених пунктів у Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях. Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 444 населені пункти. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській областях.

Яка ситуація з відновленням енергосистеми України

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.

Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.

У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 млрд доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.

25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об’єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи. Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт. Ідуть ремонти та захист енергооб'єктів.

На початок