Обговорили відновлення регіону. Президент Зеленський відвідав Миколаївщину

Обговорили відновлення регіону. Президент Зеленський відвідав Миколаївщину

Обговорили відновлення регіону. Президент Зеленський відвідав Миколаївщину
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Telegram/Zelenskiy / Official

Миколаївщину відвідав президент Володимир Зеленський. Під час свого візиту обговорив відновлення регіону під патронатом Данії.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму Telegram-каналі.

"Програма патронату Данії над регіоном – це справді приклад успіху. Приклад, який демонструє іншим країнам, що ми можемо робити разом заради блага наших народів і захисту спільних цінностей", — сказав президент.

Дякую всім данцям за таку теплоту й увагу до наших людей, за таку дієву співпрацю.

Крім Миколаївщини, президент відвідав Одещину та Херсонщину.

"Багато питань, і майже всі — про безпеку, про захист нашої держави, про захист наших людей", — зазначив Володимир Зеленський.

Що відомо про допомогу Миколаївщині від Данії

  • 7 вересня 2022 року розпочав роботу Офіс відновлення Миколаївщини. Першим кроком стало створення дорожньої карти та погодження її з представниками Королівства Данії.
  • Представники влади Миколаєва та області Олександр Сєнкевич, Ганна Замазєєва та Віталій Кім 20 серпня 2022 року зустрілися з міністром у справах міжнародного розвитку Данії Флеммінгом Меллером Мортенсоном. Обговорили майбутню співпрацю та відбудову міста Миколаєва і області після чисельних пошкоджень російською армією.
  • Данія виділить Україні 600 мільйонів данських крон (понад 87 млн доларів) на озброєння та долучиться до післявоєнної відбудови Миколаєва, який постраждав від бомбардувань Росії.
  • З жовтня 2022 року реалізується проєкт "МикоМрії", який створений Українсько-данським молодіжним домом та Українською академією лідерства за сприяння Управління молоді та спорту Миколаївської міської ради. У безкоштовному навчанні беруть участь миколаївці віком від 16-ти до 20 років.
  • Миколаївщина отримає кошти на відновлення комунальної інфраструктури від уряду Данії.
  • 13 січня 2023 року до Миколаєва прибули представники нового уряду Данії. Міністр у справах міжнародного розвитку Данії особисто приїхав подивитися на руйнування міста внаслідок обстрілів російськими військами.
  • У межах шефства над Миколаєвом уряд Данія облаштував індивідуальний тепловий пункт, який обладнано установкою для очищення та роздачі води.
  • Данія заявила про свою готовність брати участь у відбудові Миколаєва й області. Станом на березень 2023 року регіону надана допомога будівельними матеріалами та обладнанням для пунктів очищення води. Триває розробка проєктів з відбудови зруйнованих будівель.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок