Армія оборони Ізраїлю завершує підготовку до великої наземної операції в Секторі Гази — заява ЦАХАЛу

Армія оборони Ізраїлю завершує підготовку до великої наземної операції в Секторі Гази — заява ЦАХАЛу

Армія оборони Ізраїлю завершує підготовку до великої наземної операції в Секторі Гази
. Поранена палестинська дитина після авіаударів Ізраїлю по табору біженців Аль-Шаті в Секторі Гази, 9 жовтня 2023 року. Фото: Ali Jadallah/Anadolu Agency via Getty Images

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявляє, що завершує підготовку до "великої наземної операції" в Секторі Гази.

Про це повідомляє видання The Times of Israel.

У заяві ЦАХАЛу йдеться про готовність "розширити наступ" шляхом реалізації "широкого спектру наступальних оперативних планів", які включають "спільну і скоординовану атаку з повітря, моря і суші".

ЦАХАЛ заявляє, що завершує призов сотень тисяч резервістів, а управління логістики працює над тим, щоб забезпечити війська всім необхідним для наземного наступу.

"Останніми днями інструменти, необхідні для ведення бойових дій, були перевезені в місця збору, і на цьому етапі різні підрозділи Управління технологічного і логістичного забезпечення працюють над завершенням кваліфікації інструментів і оснащенням їх передовими бойовими засобами, в міру необхідності", — заявляють в ЦАХАЛі.

Військові додали, що батальйони і солдати ЦАХАЛу розгорнуті по всій країні і готові підвищити готовність до наступних етапів війни, з акцентом на значну наземну операцію.

Як пише видання, очікується, що військові почнуть наземне вторгнення в Сектор Гази, але на його масштаби і час проведення можуть вплинути оперативні міркування, в тому числі евакуація палестинського цивільного населення з півночі Гази і зростання напруженості на північному кордоні Ізраїлю.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Міністерство охорони здоров'я в Секторі Гази 14 жовтня оновило дані про кількість загиблих в результаті ізраїльських бомбардувань після нападу бойовиків ХАМАСу на Ізраїль. За його даними, щонайменше 2 215 палестинців, у тому числі 724 дитини, загинули і 8 714 людей отримали поранення. Кількість загиблих в Ізраїлі становить 1 300 людей і щонайменше 3 400 поранених.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.

Останні новини про перебіг подій в Ізраїлі і Секторі Гази читайте тут.

На початок