"Памфір" і "20 днів у Маріуполі": 5 фільмів подалися на нацвідбір на "Оскар 2024"

"Памфір" і "20 днів у Маріуполі": 5 фільмів подалися на нацвідбір на "Оскар 2024"

"Памфір" і "20 днів у Маріуполі": 5 фільмів подалися на нацвідбір на "Оскар 2024"
Статуетка премії Оскар Фото: The Academy Awards

Український оскарівський комітет завершив прийом заявок у номінацію "Найкращий міжнародний повнометражний фільм". Про це 7 вересня повідомили на Facebook-сторінці організації.

Усього у 2023 році отримали п'ять заявок:

Тепер комітет розгляне подані стрічки на відповідність вимогам премії та вирішить, чи висувати фільм офіційно від України. Водночас програмний директор "Артхаус Трафік" Ілля Дядик у коментарі Суспільне Культура розповідав, що фільм "20 днів у Маріуполі" не можуть подати на "Оскар" від України, бо він фінансувався американською компанією Associated Press.

Український оскарівський Комітет – це незалежне об'єднання професіоналів у галузі кіноіндустрії, створене Національною спілкою кінематографістів України, громадською організацією "Асоціація продюсерів України" та громадською організацією "Українська кіноакадемія" для відбору і висунення фільму від України на здобуття премії "Оскар" Академії кінематографічних мистецтв і наук США.

Україна і "Оскар"

За всі роки Україна 14 разів намагалась потрапити у список номінантів "Оскара". Загалом, від України висували різні роботи й навіть фільми, виготовлені росіянами.

У фільмі "Водій для Віри" 2005 року, наприклад, з українського — тільки локація зйомки. За це роботу, яку оскарівський комітет висунув на розгляд американських кіноакадеміків, було дискваліфіковано від участі.

У 2022 році фільм української режисерки Марини Ер Горбач "Клондайк" потрапив у лонгліст номінантів на премію "Оскар 2023".

А дансько-українсько-шведський документальний фільм "Будинок зі скалок" кінорежисера Сімона Леренга Вільмонта номінували у категорії "Документальний повнометражний фільм".

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що команда стрічки "Залізні метелики" планує взяти участь у конкурсному відборі.

Зокрема, у коментарі для Суспільного Культура продюсер Андрій Котляр розповів, що фільм "Залізні метелики" вирішили подати, "бо вважаємо, що Україну цього року має представляти документальне кіно, щоб нагадати світу про жахливі воєнні злочини країни-окупанта". Крім того, стрічка має достойний фестивальний шлях і була представлена потужно в США.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок