Україна піднялася в топ-3: збірна досягла 40 медалей на ЧС-2023 з параплавання та встановила новий світовий рекорд

. Анна Гонтар. Фото: IPC/Pedro Vasconcelos

Результати п'ятого дня мундіалю з плавання.

У британському Манчестері, де триває чемпіонат світу-2023 з параплавання, розіграли медалі п'ятого дня змагань. Збірна України, яка до цього здобула вже 26 нагород, завоювала ще 14 медалей: п'ять золотих, дві срібні та сім бронзових.

Двічі за день на п'єдестал піднялася Анна Гонтар. Українка завоювала своє перше "золото" цього чемпіонату на дистанції 50 метрів вільним стилем у класі S6 (серед спортсменів із порушеннями опорно-рухового апарату). При цьому Анна побила власний світовий рекорд, скинувши 0.2 секунди зі свого торішнього результату. Її новий найкращий час – 32.55 с.

Також Гонтар здобула "бронзу" на 100 м брасом у класі SB5 із часом 1:47.63 хвилини.

Двоє українців розділили подіум на дистанції 50 метрів батерфляєм у класі S7. Черговий титул виборов Андрій Трусов, який разом із тим встановив рекорд чемпіонатів світу – 28.92 секунди. На третьому місці фінішував Євгеній Богодайко з відставанням 1.06 с.

Ще один український медальний дубль стався на 100 м вільним стилем у класі S11, де "золото" здобув Данило Чуфаров із часом 57.13 секунди, а "бронзу" – Михайло Сербін (+1.44 с).

Українці вирвали дві нагороди й на 50 м вільним стилем у класі S3. У цій дисципліні переможцем став Денис Остапченко, який проплив дистанцію за 45.01 секунди, а "бронзову" позицію посів Сергій Паламарчук, поступившись 0.88 с.

Титул чемпіона світу завоював і Олексій Вірченко. Українець став найкращим на 50 м вільним стилем у класі S13 із часом 23.47 секунди.

По "сріблу" команді принесли Ігор Німченко, який став другим на 100 м батерфляєм у класі S10 (55.92 с), та Анна Стеценко на 100 м вільним стилем у класі S12 (1:00.83 хв).

Бронзовими медалями відзначилися Данило Семенихін, який замкнув трійку призерів на дистанції 100 м брасом у класі SB5 (1:39.41 хв), Максим Веракса на стометрівці вільним стилем у S12 (54.13 с) та Дмитро Ванзенко на 200 м комплексом у SM14 (2:11.41 хв).

Усі медалі України за п'ятий день ЧС-2023 з параплавання

• "Золото": Анна Гонтар (50 м, вільний стиль, S6), Андрій Трусов (50 м, батерфляй, S7), Данило Чуфаров (100 м, вільний стиль, S11), Денис Остапченко (50 м, вільний стиль, S3), Олексій Вірченко (50 м, вільний стиль, S13).
  • "Срібло": Ігор Німченко (100 м, батерфляй, S10), Анна Стеценко (100 м, вільний стиль, S12).
  • "Бронза": Анна Гонтар (100 м, брас, SB5), Євгеній Богодайко (50 м, батерфляй, S7), Михайло Сербін (100 м, вільний стиль, S11), Сергій Паламарчук (50 м, вільний стиль, S3), Данило Семенихін (100 м, брас, SB5), Максим Веракса (100 м, вільний стиль, S12), Дмитро Ванзенко (200 м, комплекс, SM14).

Україна досягла позначки 40 нагород (14 золотих) після п'яти змагальних днів. Таким чином збірна піднялася до топ-3 у проміжному медальному заліку чемпіонату.

ЧС-2023 з параплавання. Медальний залік: топ-5

1. Італія – 17 золотих + 9 срібних + 8 бронзових (34 медалей загалом)