Українські параплавці встановили три рекорди на чемпіонаті Європи-2024: кому це вдалося

Українські параплавці встановили три рекорди на чемпіонаті Європи-2024: кому це вдалося

Андрій Трусов на чемпіонаті Європи-2024 з параплавання
Андрій Трусов на подіумі чемпіонату Європи-2024 з параплавання. IPC/Pedro Vasconcelos

Усі українські рекордсмени на Євро-2024.

На чемпіонаті Європи-2024 з параплавання, що завершився в португальській Мадейрі, було встановлено 37 рекордів. З них вісім — світових, і пʼять — європейських.

Трьома рекордами відзначилася й Україна. Два світові записав на свій рахунок найтитулованіший спортсмен команди на цьому Євро Андрій Трусов. Ще один континентальний рекорд встановив триразовий призер ЧЄ-2024 Дмитро Ванзенко.

Які рекорди побили українці

Трусов, який на цьому Євро здобув пʼять чемпіонських титулів, був рекордсменом у цій дисципліні й до турніру. Попередній найкращий час він показав на Паралімпійських іграх 2021 року в Токіо — 1:08.14 хв.

На ЧЄ-2024 цей рекорд били двічі. Спершу це вдалося туркові Турґуту Аслану Яраману, який у кваліфікації проплив стометрівку за 1:07.91 хв. Того ж дня, у фіналі, він перевершив цей результат, але все одно поступився українцеві. Представник Донеччини випередив суперника на чотири соті секунди й повернув собі статус рекордсмена.

В останній день чемпіонату Європи Трусов встановив ще один світовий рекорд, знову перевершивши власне досягнення. На чемпіонаті світу-2023 у Манчестері українець показав час 1:00.09 хв. У фіналі ЧЄ-2024 Трусов і Яраман стали першими в історії плавцями класу S7, які подолали 100 м вільним стилем менш ніж за хвилину. Проте результат Андрія знову виявився кращим — він здобув "золото" й новий рекорд з перевагою 0.26 с.

Рекорд Європи підкорився представникові Дніпровщини. У фіналі Ванзенко не лише виграв своє єдине "золото" змагань, а й "зняв" чотири соті секунди з попереднього топчасу в цій дисципліні. Британець Ріс Данн утримував рекорд — 2:08.02 хв — майже три роки: з Паралімпіади-2020, що проходила у 2021-му.

Дмитро Ванзенко на чемпіонаті Європи-2024 з параплавання в Мадейрі
Дмитро Ванзенко на чемпіонаті Європи-2024 з параплавання. IPC/Pedro Vasconcelos

Як Україна виступила на ЧЄ-2024

  • Українці завоювали найбільшу кількість медалей серед усіх країн-учасниць — 68. На рахунку "синьо-жовтих" — 21 золота, 26 срібних та 21 бронзова нагороди.
  • У підсумковому медальному заліку збірна посіла друге місце, адже Італія випередила її за кількістю "золота" (26). Це вже сьома поспіль континентальна першість, на якій Україна ввійшла до топ-2.
  • Загальна кількість медалей України за всю історію участі в Євро з параплавання зросла до 637. Тепер у збірної — 239 золотих, 217 срібних та 181 бронзова нагорода.
  • Найтитулованішим плавцем української команди на цьому чемпіонаті Європи став Андрій Трусов, який здобув сім медалей: пʼять золотих та по одній срібній і бронзовій. Це другий показник серед усіх учасників турніру. Більше — лише в нідерландця Роґіра Дорсмана (6+0+1).
На початок