Рекордсмен Олімпіади-2020 з плавання відмовився від участі на Іграх у Парижі: у чому причина

Рекордсмен Олімпіади-2020 з плавання відмовився від участі на Іграх у Парижі: у чому причина

Бруно Фратус, бронзовий призер Олімпіади у Токіо
Бруно Фратус, бронзовий призер Олімпіади у Токіо. AP/Jae C. Hong

У Токіо Бруно Фратус став найстаршим дебютантом-медалістом в історії Ігор у плаванні.

Бронзовий призер Олімпіади-2020 з плавання Бруно Фратус пропустить Ігри у Парижі. Про це спортсмен повідомив на своїй сторінці в Instagram.

Фратус є рекордсменом Олімпіади у Токіо. Завдяки "бронзі" на 50-метрівці вільним стилем бразильський плавець став найстаршим медалістом-дебютантом в історії Ігор.

На початку травня у Бразилії відбудуться відбіркові старти на Олімпіаду-2024, де спортсмени зможуть поборотися за путівку на Ігри, виконавши нормативи. Втім, Фратус на змаганнях брати участь не буде і загалом відмовився від виступу на Іграх у Парижі.

Причину відмови від боротьби за участь на Олімпіаді бразильський плавець пояснив хронічними проблемами з коліном в останні роки. За останні півтора року Фратусу провели чотири операції, однак з яких відбулася у лютому 2024-го.

"З усією цією ситуацією з'явилася нагальна потреба більше піклуватися про себе, щоб стати продуктивним. Здоров'я — це не жарт. Після трьох Олімпійських ігор не було б сенсу їхати до Парижу, одягати форму Бразилії, без повного переконання, що я придатний боротися за медалі. І, хоча мені дуже боляче, що не можу бути там, я буду тут, як завжди вболівати за всіх, хто буде [в Парижі] змагатися та представляти нашу країну", — написав плавець.

Водночас Фратус зазначив, що не завершує кар’єру, а лише йде на "коротку перерву", щоб завершити реабілітацію.

Хто такий Бруно Фратус?

  • Бруно Фратус – 34-річний бразильський плавець.
  • Фратус – триразовий учасник Олімпійських ігор. Плавець брав участь у Лондоні-2012, Ріо-2016 та Токіо-2020.
  • Бразилець — триразовий призер чемпіонатів світу на 50-метрівці. У 2015 році він здобув "бронзу", а у 2017 та 2019 роках ставав срібним призером.
  • Також Фратус здобув срібну медаль в естафеті 4×100 метрів вільним стилем на ЧС-2017 році
  • Плавець є золотим призером на дистанції в 50 метрів вільним стилем на Пантихоокеанському чемпіонаті 2014 року та на Панамериканських іграх 2019 року.
На початок