Виїзд першої групи пілотів для навчання на F-16 очікується до кінця літа — Ігнат

Виїзд першої групи пілотів для навчання на F-16 очікується до кінця літа — Ігнат

Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат
. Речник Повітряних Сил України Юрій Ігнат. Фото: Медіацентр

Виїзд першої групи українських пілотів для навчання на американських винищувачах F-16 очікується до кінця літа.

Про це на брифінгу сказав речник Командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

"Ми сподіваємось, що за кілька тижнів (розпочнеться навчання українських пілотів на F-16 – ред.), як сказав Джейк Салліван. Бодай до кінця літа, щоб виїхали і якомога швидше приїхали. Це буде та група пілотів, яка буде перенавчатися на F-16. Інші групи, молоді пілоти, будуть проходити базові підготовки, наземну підготовку, і з переходом вже в практичні польоти на легкомоторних, реактивних літаках, а також винищувачах", – сказав Ігнат.

За словами речника Повітряних сил, навчання відбуватиметься в різних країнах, тому що потужностей для швидкого навчання такої великої кількості людей в одній країні немає.

"Це все відбуватиметься в різних країнах, тому що потужностей для швидкого навчання такої великої кількості людей в одній країні немає. Тому маємо розуміти, що "авіаційна коаліція" недаремно створена. Хтось допомагає літаками, хтось – навчанням пілотів, хтось – підготовкою бойових інженерів тощо", – зазначив Юрій Ігнат.

11 липня міністр оборони України Олексій Резніков на саміті НАТО у Вільнюсі підписав меморандум про створення коаліції з підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.

Що відомо про передачу Україні західних винищувачів

19 травня прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. До "авіаційної коаліції" приєднаються і Бельгія та Данія.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні сучасних бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по російській території.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу у сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Аналітики припускають, що літаки можуть бути передані Україні.

21 травня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу у підготовці українських військових пілотів.

Після саміту "Великої сімки" стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Україна пообіцяла не застосовувати їх для ударів по російській території.

На саміті G7 обговорили з партнерами підготовку українських пілотів – утім про повноцінну передачу машин говорити зарано, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом для США та інших західних союзників. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

23 травня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що західні союзники України визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

23 червня речник Пентагону генерал Пет Райдер повідомив, що Данія надіслала Сполученим Штатам запит на підтримку навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

На початок