У Покровську та Мирнограді запустили резервне водопостачання: як працює та якої якості вода

У Покровську та Мирнограді запустили резервне водопостачання: як працює та якої якості вода

Ексклюзивно
У Покровську та Мирнограді запустили резервне водопостачання: як працює та якої якості вода
Фото: Telegram/Покровська МВА

На Донеччині у Покровській громаді налагодили резервне водопостачання за проєктом очищення шахтних вод. За яким графіком містяни отримують воду, чи є вона питною повідомив Суспільному повідомив начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк.

"Воно вже (резервне водопостачання — ред.) працює. Ми вже як перші п'ять днів його отримали. Коштом трьох бюджетів була зроблена очисна станція, яка включена в мережу двох міст — Мирноград та Покровськ", — розповів він. Містяни отримують воду по три дні по черзі, тому що не вистачає джерела. "Ось наші три дні закінчилися вчора. Відсьогодні з водою Мирноград", — сказав Добряк.

Фінансують проєкт міста Покровськ та Мирноград, які виділяють по 30 млн грн, а також Компанія "Вода Донбасу". Максимальну суму – майже 120 млн грн надала Донецька обласна військова адміністрація.

Ця вода технічна, її не можна використовувати як питну, а місцеві мешканці знають про її стан. "Але ця вода за показниками краща за ту, яку отримували з Карлівського водосховища. Юридично, щоб вона отримала статус питної, треба досліджувати джерело п'ять років", — уточнив керівник громади.

Жителі міст дізнаються про розклад подачі або привозу води через Telegram-канал Покровської МВА. "У нас офіційних 42 скважини, причому більшість з них із питною водою. Люди набрали воду, тому що знають, що три дні води не буде, деякі користуються сервісом доставки купленої води. За технічною водою — або організований підвіз, або беруть зі скважини", — сказав Сергій Добряк.

Три з цих скважин, уточнив він, розташовані у старостатах. "У кожному старостаті буде по скважині. Ми цим займаємось", — зауважив очільник МВА.

Що відомо про водопостачання на Донеччині

Через постійні обстріли в Донецькій області повноцінно не працює система водопостачання. У більшості населених пунктів вода у містян в кращому разі є "за графіком".

У Костянтинівці воду людям привозять рятувальники, також в місті є місця, де можна набрати очищену питну воду.

В місто Часів Яр воду привозять — влада або благодійні організації. А щоб люди мали запаси тут встановили ємності із водою. Не працює водопостачання і в Торецьку, що у Бахмутському районі, воду тут розвозять комунальні підприємства.

Громади шукають різні способи, як забезпечити жителів водою, адже чим ближче до лінії фронту, тим складніше владі та волонтерами привозити воду. Зокрема, в Покровському районі у Очеретинській та Добропільській громадах встановили фільтри, які можуть очищувати воду з річок, ставків та інших джерел.

Одне з основних джерел води — Карлівське водосховище. Карлівська фільтрувальна станція постачає воду у Білозерське, Білицьке, Гірник, Добропілля, Мирноград, Новогродівку, Покровськ, Селидове та Українськ. Проте вона постійно під обстрілами, через це від початку повномасштабного вторгнення працює із перебоями. Прикладом, коли у березні 2023 року через обстріли зупинили один із насосів Карлівської фільтрувальної станції, без централізованого водопостачання залишилися понад 130 тисяч людей.

Тому у громадах, які залежать від "Карлівки", почали створювати альтернативні джерела водопостачання: бурити свердловини, встановлювати водоочисні установки на водоймах і розробляти проєкт системи очищення шахтних вод шахти "Центральна", що у Мирнограді.

Карлівське водосховище, за словами начальника ОВА Павла Кириленка, продовжать використовувати. Для цього планували провести ремонт після обстрілу 25 травня 2023 року, яким російська армія зруйнувала дамбу. Тоді з водойми витекло 7,5 млн тонн води.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок