Реальний ВВП у першому кварталі цього року виріс зріс на 2,4% у порівнянні з попереднім кварталом — Мінекономіки

Реальний ВВП у першому кварталі цього року виріс зріс на 2,4% у порівнянні з попереднім кварталом — Мінекономіки

Мінекономіки України
Ілюстративне фото: Мінекономіки/Facebook

Реальний валовий внутрішній продукт України (ВВП) у першому кварталі 2023 року в порівнянні з четвертим кварталом 2022-го зріс на 2,4%. За даними Держстату за підсумком першого кварталу 2023 року у річному вимірі зменшення ВВП становило 10,5%. Це значно краще ніж попередні оцінки Мінекономіки ("мінус" 14,1%).

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

"Такі дані свідчать про те, що економіка України адаптується та відновлюється швидшими темпами, ніж прогнозувалось раніше. Вона продовжує працювати та долати виклики війни. І це підтверджується зростанням реального ВВП сезонно скоригованого в 1 кварталі 2023 порівняно із 4-м кварталом 2022-го на 2,4%", — сказала перша віцепрем’єр-міністерка України – міністрка економіки Юлія Свириденко.

Вона зауважила, що покращенню економіки сприяє реалізація програм відновлення та підтримки підприємств, які полегшують доступ до фінансових ресурсів, зокрема, програми "Доступні кредити 5-7-9%" та грантових програм "єРобота", фінансування суттєвих обсягів капітальних видатків на відновлення зруйнованої інфраструктури, і житлових та соціальних об’єктів.

"Все це стає можливим в тому числі завдяки міжнародній допомозі, яку надають країни партнери, що в комплексі підживлює стриманий оптимізм у суб’єктів економічної діяльності", — сказала Юлія Свириденко.

Міністерка зауважила, що водночас військова агресія продовжує формувати нові шоки та випробування для українського народу. Спостерігалась затримка роботи зернового коридору, експортери відчували на собі обмежувальні заходи з боку країн сусідів на імпорт та транзит українських сільськогосподарських товарів, до них додаються наразі наслідки терористичного акту – руйнування Каховської ГЕС.

В таких складних обставинах уряд продовжує активно знаходити шляхи вирішення проблем, приймати заходи для подолання негативних наслідків та забезпечення умов розвитку економіки для посилення руху у напрямку перемоги. Як зазначають в Мінекономіки, завдяки цьому у другому кварталі наразі також спостерігається позитивна динаміка ВВП.

За даними Українського інституту майбутнього, в Україні кількість населення скоротилась до 29 мільйонів людей, з них працює лише третина. Якщо нічого не змінювати, у перспективі кількох років пенсіонерів в Україні буде вдвічі більше, ніж працюючих, а це означає, що не буде кому створювати ВВП.

На початок