Через війну в Україні пошкоджено понад 1,5 тисячі об'єктів культурної інфраструктури. З них майже третина — зруйновані

Через війну в Україні пошкоджено понад 1,5 тисячі об'єктів культурної інфраструктури. З них майже третина — зруйновані

Зруйнований росіянами клуб у Бервиці, Київщина
Зруйнований росіянами клуб у Бервиці, Київщина. Фото: Ліля Гончарук/Суспільне

Через повномасштабну війну в Україні зруйновано або пошкоджено понад 1520 об'єктів культурної інфраструктури.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП).

"Міністерство продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок вторгнення Росії. Так, станом на 25 травня 2023 року збитків зазнали 1520 об'єктів культурної інфраструктури, без урахування пам'яток культурної спадщини. З них майже третина (541) – зруйновані", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що пошкодження і руйнування зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії, заклади мистецької освіти (мистецькі школи й коледжі) на території 216 територіальних громад: (14,7%) у Вінницькій (3%), Дніпропетровській (16%), Донецькій (87%), Житомирській (12%), Закарпатській (2%), Запорізькій (31%), Київській (29%), Луганській (42%), Львівській (2%), Миколаївській (42%), Одеській (3%), Сумській (45%), Харківській (36%), Херсонської (35%), Хмельницькій (5%), Черкаській (3%), Чернігівській (14%) областях та м. Києві.

За даними Мінкульту, росіяни пошкодили в Україні 571 бібліотеку, 82 музеї та галереї, 25 театрів та філармоній, 115 закладів мистецької освіти. Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади – 48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків.

У відомстві зауважують, що наразі майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації, що унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, які постраждали в ході бойових дій та окупації.

24 квітня заступниця міністра культури та інформаційної політики України Галина Григоренко заявила, що на відбудову культурної інфраструктури України потрібно $100 мільярдів. А від початку повномасштабного вторгнення російські війська зруйнували понад 550 пам'яток культури.

Що відомо про потреби на післявоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

На початок