У Білорусі військових тренують збивати дрони із холостими патронами — "Беларускі Гаюн"

У Білорусі військових тренують збивати дрони із холостими патронами — "Беларускі Гаюн"

У Білорусі військових тренують збивати дрони із холостими патронами — "Беларускі Гаюн"
Білоруські військові під час навчань з протидії БПЛА. Фото: Міністерство оборони Республіки Білорусь

Міноборони Білорусі організувало для військовослужбовців Збройних сил країни навчання зі збиття дронів з вогнепальної зброї, при цьому під час тренувань солдатам видають холості набої.

Як повідомляє моніторингова група "Беларускі Гаюн", відповідний відеозапис оприлюднила пресслужба міністерства.

"Під час чергового етапу проведення спеціального навчання озброєння Збройних сил з органами військового управління та військовими частинами технічного забезпечення на базі 43-го арсеналу ракет та боєприпасів було відпрацьовано питання придушення та знищення БПЛА", — зазначається в дописі.

Під час навчань військові використовували 23-міліметрову зенітну установку ЗУ-23-2 та автомат Калашнікова, при цьому автомат був адаптований для стрільби холостими набоями, зазначає "Беларускі Гаюн".

"Примітно, що на відео військовослужбовець веде вогонь по БПЛА з автомата Калашнікова, з насадкою (втулкою) для холостої стрілянини", — йдеться у повідомленні.

Аналітики моніторингової групи зазначають, що згідно з Правилами стрільби з автомата АК-74 категорично забороняється вести вогонь з автомата бойовими патронами з нагвинченою на ствол втулкою для холостої стрільби. Це означає, що у магазині військовослужбовця не могло бути бойових набоїв.

"Як навіть теоретично може бути "придушений і знищений БПЛА" вогнем з автомата холостими патронами, МО РБ не уточнило. Зважаючи на поведінку двох відеооператорів (перший зняв прикріплене відео, а другого можна помітити на задньому плані) можна констатувати, що проводилося не тренування зі знищення БПЛА, а зйомка чергової показухи", — наголошують автори допису.

Відтак Міноборони Білорусі поки що не планує по-справжньому вчитися боротьбі з дронами, вважає "Беларускі Гаюн".

Що відомо про Білорусь і війну РФ в Україні

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022 року у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

16 січня у Білорусі розпочалися спільні льотно-тактичні навчання російської та білоруської військової авіації, які тривали до 1 лютого.

12 травня з’явились повідомлення про те, що у Білорусі у населених пунктах поблизу кордону з Україною масово встановлюють систему оповіщення про повітряні тривоги.

На початок