Лукашенко заявив, що білоруські війська не допоможуть РФ виграти війну в Україні

Лукашенко заявив, що білоруські війська не допоможуть РФ виграти війну в Україні

Лукашенко заявив, що білоруські війська не допоможуть РФ виграти війну в Україні
Фото: AP

Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що білоруське військо "не зможе допомогти Росії". Водночас він визнав, що його країна бере участь у війні іншим чином.

"Наші збройні сили, ну скільки ми там можемо їх залучити, 35-40 тисяч, вони не вирішать проблеми. Якщо ми безпосередньо збройними силами, живою силою вплутаємося в цей конфлікт — ми нічого до цього не додамо, а зробимо навпаки гіршим. Це не роль Білорусі у цьому конфлікті", — цитує Лукашенка білоруське інформагентство "Белта".

Попри це самопроголошений президент зауважив, що "ніколи не відмовлявся від того, що Білорусь не бере участі в спеціальній військовій операції.

"Але ми не вплутуємося, нікого не вбиваємо, живу силу туди не вводимо. Тому що в цьому немає потреби", — додав він.

Напередодні Лукашенко заявив, що президент Володимир Зеленський має погодитись на мирні переговори з Росією, інакше подальший спротив загрожуватиме Україні повним знищенням.

Що відомо

  • До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.
  • На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.
  • За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.
  • 27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.
  • У Міноборони запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.
На початок