Президент Білорусі Олександр Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити, хоча б номінальну підтримку президенту Росії Володимиру Путіну. При цьому не ризикуючи наслідками прямого білоруського військового вторгнення.
Про це йдеться в аналітичному звіті Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War).
Аналітики дійшли такого висновку через низку фактів: 7 липня заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Збройних Сил України Олексій Громов повідомив, що уряд Білорусі передав Росії в користування аеродром Прибитки в Гомельській області. Незалежна білоруська моніторингова організація "Беларускі Гаюн" аналогічно повідомила 11 липня, що літак російської бортової системи попередження та управління вперше з 4 квітня залетів у повітряний простір Білорусі. В організації зазначили, що білоруський уряд запровадив нові обмеження повітряного простору вздовж кордону з Україною, де літак патрулював 10 і 11 липня.
В сукупності ці дані, ймовірно, свідчать про те, що Лукашенко намагається надати підтримку Путіну без прямого військового втручання та таким чином відповідає на тиск, який Путін чинить на нього, — пишуть аналітики. Крім того, ймовірність прямої участі Білорусі у війні в Україні залишається низькою, — додають в ISW.
Що відомо
- Від початку повномасштабного вторгнення Росія використовує територію Білорусі для перекидання своїх військових, а також для ракетних обстрілів України.
- 25 червня під час зустрічі з Лукашенком Путін заявив, що Росія найближчими місяцями передасть Білорусі "Іскандери-М", які можуть застосовувати балістичні і крилаті ракети, "як у звичайному, так і ядерному виконанні".
- 26 червня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Росія намагається втягнути Білорусь у війну всупереч бажанням її мешканців, відтак білоруси мають чинити опір чинному режиму.
- 28 червня у Білорусі помітили колону російської військової техніки, у якій пересувалися ЗРК "С-400" і КамАЗи з ракетами.
- Раніше Президент РФ Путін заявив, що західні санкції підштовхують Росію і Білорусь прискорити "об'єднання". Лукашенко ж заявив, що у союзі Білорусі та Росії вже давно створено єдину армію, і що він "давно визначив" участь Білорусі у війні РФ проти України.
- Українські захисники мінують небезпечні напрямки та облаштовують інженерні загородження на кордоні з Білоруссю, повідомив Командувач об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 139. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу