У Білорусі стартували спільні авіаційні навчання з Росією

У Білорусі стартували спільні авіаційні навчання з Росією

У Білорусі стартували спільні авіаційні навчання з Росією
Два бомбардувальники Ту-22М3 у супроводі винищувачів Су-35 ВПС РФ летять під час російсько-білоруських навчань на полігоні в Білорусі, 19 лютого 2022 р. Фото: AP/Alexander Zemlianichenko

У Білорусі розпочалися спільні льотно-тактичні навчання російської та білоруської військової авіації.

Про це заявило Міністерство оборони Білорусі.

Як зазначає моніторингова група "Беларускі Гаюн", йдеться про спільні льотно-тактичні навчання авіаційних підрозділів збройних сил РБ та РФ, які входять до складу авіаційного компонента регіонального угруповання військ (сил). Очікується, що навчання відбуватимуться з 16 січня до 1 лютого.

"Повідомляється, що в них бере участь авіація Повітряно-космічних сил РФ, про що "Беларускі Гаюн" вже повідомляв раніше під час прильоту до Білорусі 12 вертольотів ПКС РФ 8 січня, і 8 винищувачів ПКС РФ 15 січня", — йдеться у повідомленні.

Міноборони Білорусі називає головною метою навчань "підвищення оперативної сумісності при спільному виконанні навчально-бойових завдань". Також у міністерстві заявляють, що на навчаннях авіація двох країн планує відпрацювати низку інших питань:

  • ведення повітряної розвідки;
  • спільне патрулювання повітряного простору вздовж державного кордону;
  • авіаційна підтримка угруповань військ;
  • висадка тактичного повітряного десанту;
  • доставка вантажів та евакуація поранених.

Також Міноборони Білорусі повідомило, що для забезпечення проведення навчання залучені всі аеродроми та полігони Військово-повітряних сил та військ ППО Збройних сил Білорусі.

Що відомо про навчання в Білорусі

5 січня Міноборони Білорусі анонсувало спільні льотно-тактичні навчання білоруських і російських військових. Зазначається, що спільна підготовка білоруської та російської складових регіонального угруповання військ (сил) має комплексний характер і охоплює не тільки бойовий компонент, а й усі системи забезпечення.

8 січня пресслужба Міноборони Білорусі повідомила, що до країни прибули російські літаки, які візьмуть участь у спільних з Росією авіаційних військових навчаннях, що триватимуть до 1 лютого.

У Міноборони також заявили, що триває нарощування регіонального угруповання військ Білорусі і Росії. В країну продовжує прибувати особовий склад, озброєння, військова і спеціальна техніка збройних сил РФ. З підрозділами, що прибувають, на полігонах Білорусі сплановано подальше проведення заходів бойового злагодження.

Міноборони Великої Британії вважає, що нове розгортання російських літаків у Білорусі, ймовірно, є справжніми навчаннями, а не підготовкою до будь-яких додаткових наступальних операцій проти України

Участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022-го у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

Читайте також

Нові навчання у Білорусі: У ЗСУ розповіли, чи побільшає в Україні повітряних тривог

На початок