До Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових — "Беларускі Гаюн"

До Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових — "Беларускі Гаюн"

До Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових — "Беларускі Гаюн"
Російські й білоруські військові під час навчань. Фото: Associated Press

Російські генерали приїхали до Білорусі, щоб проінспектувати перебіг спільної підготовки так званого регіонального угруповання військ на полігонах. При цьому Міноборони Білорусі про це не повідомляє. Про це повідомляє моніторингова група "Беларускі Гаюн".

"За інформацією попагандистських Telegram-каналів, група російських генералів на чолі з начальником Головного оперативного управління Генштабу ЗС Росії Сергієм Рудським прибула до Білорусі з робочим візитом. Ймовірно, генерали прибули на аеродром у Мачулищах вчора пасажирським Ту-134AK ВКС РФ (RA-65976)", — йдеться у повідомленні.

У групі зазначили, що генерали оглянуть пункти управління, навчальні місця та казарми військових. Також планується відвідування занять танкових та мотострілецьких підрозділів, ремонтно-відновлювальних батальйонів, а також ознайомлення з роботою російсько-білоруського польового шпиталю.

Рудський також ознайомиться з порядком виконання бойових завдань підрозділами ЗС Білорусі щодо прикриття державного кордону на південному напрямку.

Повідомляється, що генерали мають заслухати доповіді про ступінь готовності підрозділів угруповання військ для виконання завдань за призначенням.

"Беларускі Гаюн" припускає, що за результатами інспекції буде підготована доповідь вищому керівництву Міноборони РФ. І на підставі цього ухвалюватимуться подальші рішення щодо російського контингенту регіональних військ у Білорусі.

У групі наголосили, що Міноборони Білорусі не опублікувало пресреліз про візит російських генералів.

"Цей факт, у тому числі показує рівень відносин між РБ та РФ у військовій сфері. Щось подібне було і під час навчань "Союзна рішучість-2022", коли зведення МО РБ не відповідали фактичному перебуванню російських військ у РБ. Тоді військовослужбовці ЗС РФ не вважали за необхідне інформувати своїх білоруських колег. Це ж відбувається і зараз?" — пише "Беларускі Гаюн".

Раніше невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що білоруське військо "не зможе допомогти Росії". Водночас він визнав, що його країна бере участь у війні іншим чином.

Що відомо

  • До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.
  • На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.
  • За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.
  • 27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.
  • У Міноборони запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

Читайте також

Близько 15 тисяч білоруських військових готові долучитись до війни проти України — Громов

"Далі — повне знищення України": Лукашенко закликав Зеленського до переговорів

Встановлюють 30-тонні споруди: військові посилюють оборону Києва та області

На початок