ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі — Міноборони

ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі — Міноборони

ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі — Міноборони
. Кордон з Білоруссю на Рівненщині. Фото: Суспільне Рівне

Сили оборони України перебувають у стані повної готовності, аби реагувати на будь-які виклики з території Білорусі. Про це в етері національного телемарафону заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, Україна відстежує все, що відбувається в Білорусі, військовим і відома вся інформація – хто, куди пересувається в якій кількості.

"Дійсно, відбувається рух, але він там відбувається постійно. Весь час, поки триває повномасштабне вторгнення, на території Білорусі постійно відбувається рух техніки та особового складу. Відомо, що Росія використовує Білорусь для своїх військових цілей", — сказала Маляр.

Заступниця міністра наголосила, що військове керівництво України не вбачає поки що наступальних потужностей росіян з півночі.

Чи є загроза? Це війна, і Росія, так само як і ми, припускає всі можливі сценарії. Те, що це може бути запасним варіантом, можливо, і це видно. Але з того, що повідомляють військові, говорити прямо, що накопичено достатньо сили, аби прямо зараз відбулося вторгнення, не можна. Але не можна і повністю заперечувати цю ймовірність", — зазначила вона.

Саме тому, за словами Маляр, ЗСУ перебувають у стані готовності миттєво реагувати на будь-які виклики з півночі. Зокрема, постійно проводяться навчання різних Сил оборони України, аби мати можливість реагувати на виклики з території Білорусі.

Що відомо

  • До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.
  • На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.
  • За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.
  • 27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь

Читайте також

В Генштабі пояснили, чому так часто в Україні оголошують повітряну тривогу

На початок