Якщо Україна не виключить OTP Bank з переліку спонсорів війни, Угорщина блокуватиме нові санкції ЄС проти РФ — Сіярто

Якщо Україна не виключить OTP Bank з переліку спонсорів війни, Угорщина блокуватиме нові санкції ЄС проти РФ — Сіярто

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто на зустрічі голів МЗС країн Євросоюзу у Брюсселі, 23 січня 2023 року. Фото: AP

Будапешту буде важко домовитися з ЄC щодо запровадження нових санкцій проти Росії, через те, що Україна внесла угорський OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це пише Euronews, посилаючись на заяву міністра закордонних справ Угорщини Петера Сіярто, яку він зробив на неофіційній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Швеції.

"Скандально і неприйнятно, що ОТP Bank потрапив до списку міжнародних спонсорів війни в Україні. Це дивно. Це обурливо. Це скандально", — сказав очільник МЗС Угорщини.

Сіярто додав, що діяльність фінустанови відповідає міжнародним стандартам і законодавству. При цьому він підкреслив, що включення до списку також може вплинути на санкції ЄС проти Росії.

"Я чітко пояснив на зустрічі міністрів закордонних справ, що нам буде дуже важко навіть почати переговори щодо 11-го пакету санкцій, поки OTP Bank буде в цьому українському списку. Ми вимагаємо, щоб українці виключили його із цього списку", — сказав він.

4 травня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло угорський OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни через його підтримку російської агресії в Україні. Причиною цього рішення є позиція керівництва банку продовжувати діяльність у РФ та фактичне визнання так званих Донецької та Луганської "народних республік".

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня 2022 року Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні 2022-го старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

Згодом Орбан заявив, що Захід має припинити озброювати Україну і зосередитися на мирному врегулюванні. Речник міністерства Олег Ніколенко зазначив, що на другий день після візиту міністра закордонних справ Угорщини до Москви, де він просив збільшити обсяги постачання російського газу, Орбан поновив риторику про неефективність санкцій ЄС проти РФ.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада торік міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції ЄС і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан.

Вибір редакції

На початок