Посли Європейського Союзу сьогодні 10 травня розпочали обговорення нового пакету антиросійських санкцій, однак скоріш за все домовленості не вдасться досягти швидко через значні розбіжності між країнами-членами.
Про це пише Reuters з посиланням на власні джерела.
Зазначається, що держави, які виступають за максимально жорсткі санкції, будуть незадоволені тим, що санкційний план "не заходить досить далеко". Зокрема одна з країн, за словами дипломатів, розчарована тим, що пропозиція Єврокомісії не передбачає припинення імпорту російських алмазів або співпраці в галузі ядерної енергетики.
До цього повідомлялось, що Європейський Союз планує запровадити санкції проти китайських компаній, які допомагають Росії вести війну проти України.
За даними ЗМІ, обмеження можуть торкнутися також компанії Ірану, Казахстану та Узбекистану.
"Нові санкції будуть спрямовані на те, щоб заборонити нафтовим танкерам розвантажуватися у відкритому морі або прибувати в порти з вимкненими GPS-трекерами, що є спробою протистояти порушенню обмежень G7 на торгівлю російською нафтою", — уточнили у Reuters.
У звязку з цим, як зазначає агенство, деякі держави ЄС своєю чергою побоюватимуться зашкодити своїм міжнародним зв'язкам.
Що відомо про попередній 10-й пакет санкцій ЄС
24 лютого 2023 року країни ЄС ухвалили десятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження запроваджуються проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема, трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.
Загалом запропонований пакет включає обмеження торгівлі на суму понад 10 мільярдів євро, зокрема заборону на імпорт ЄС російського каучуку. Це також заборонить експорт ЄС до Росії технічного обладнання та запчастин, які Москва може використовувати на полі бою.