Фон дер Ляєн: у центрі уваги 11 пакету санкцій ЄС щодо Росії — боротьба з обходом санкцій

Фон дер Ляєн: у центрі уваги 11 пакету санкцій ЄС щодо Росії — боротьба з обходом санкцій

Важливо
Урсула фон дер Ляєн у Києві 9 травня 2023 року
. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Києві, 9 травня 2023 рік. Фото: Associated Press

У центрі уваги 11 пакету санкцій ЄС щодо Росії  — боротьба з обходом санкцій. Про це президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила 9 травня у Києві на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським.

“Ми робимо це в дуже тісній координації з нашими міжнародними партнерами, зокрема з G7. І дозвольте мені дуже коротко зупинитися на трьох елементах у цьому пакеті. По-перше, ми відточуємо наявні інструменти. Тож ми додаємо більше товарів до нашої транспортної заборони. Наприклад, передові технологічні продукти чи частини літаків, які прямують до третіх країн через Росію, більше не будуть у руках Кремля”, — сказала фон дер Ляєн.

Вона також додала, що потрібно буде вжити додаткових заходів. За її словами, останнім часом спостерігається зростання надзвичайно незвичайних торгових потоків між Європейським Союзом і певними третіми країнами. Потім ці товари потрапляють до Росії.

“І тому, по-друге, ми пропонуємо новий інструмент для боротьби з обходом санкцій. Якщо ми бачимо, що товари йдуть з Євросоюзу в треті країни, а потім потрапляють в Росію, ми могли б запропонувати країнам-членам накласти санкції на експорт цих товарів. Цей інструмент буде останнім заходом і використовуватиметься обережно після ретельного аналізу ризиків і після схвалення державами-членами ЄС. Але в тому, що ми працюємо в напрямку санкцій, сумнівів бути не повинно”, — заявила президентка Єврокомісії.

І третій елемент у цьому пакеті — пропонується заборонити тіньові організації з Росії та третіх країн, які навмисно обходять санкції.

Відповідаючи на запитання Суспільного, чому в 11 санаційному пакеті немає "Росатому" і в якому пакеті санкцій очікувати відповідних обмежувальних заходів, фон дер Ляєн зазначила: "Що стосується атомної промисловості ми дуже активно працюємо з країнами-членами, це складна робота, але деякі країни-члени вже досягають прогресу, і ми можемо вважати, що ми мусимо продовжувати їх підштовхувати в цьому напрямку".

Як розповіла президентка Єврокомісії, Комісія ухвалила свою пропозицію щодо 11-го пакету санкцій минулої п’ятниці. Вона також пояснила, що ЄС продовжує робити все, що в його силах, щоб підірвати опору військової машини РФ, тобто її доходи.

"Наші санкції працюють. І ми скоротили, наприклад, наш імпорт із Росії майже на дві третини, таким чином позбавивши Росію важливих джерел доходу. Тож ми вже наклали високу ціну на Кремль за допомогою 10 послідовних пакетів санкцій", — сказала фон дер Ляєн.

9 травня, у День Європи, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн прибула до Києва.

На початок