Рада ЄС погодила ще мільярд євро на снаряди для України

Рада ЄС погодила ще мільярд євро на снаряди для України

Важливо
Рада ЄС погодила ще мільярд євро на снаряди для України
. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час виступу у Європейському парламенті у Стразбурзі, 18 квітня 2023 рік, фото: AP

Рада Європейського Союзу 5 травня погодила виділення ще 1 мільярда євро на закупівлю артилерійських снарядів і, за потреби, ракет для України.

Про це ідеться на сайті Ради ЄС.

Гроші затвердили в рамках Європейського фонду миру (EPF), який сприятиме "зміцненню спроможності та стійкості України для захисту своєї незалежності, суверенітету та територіальної цілісності та захисту цивільного населення від російської агресії, що триває", — ідеться у заяві.

Ракети для ЗСУ будуть спільно закуповуватися країнами-членами ЄС у європейської оборонної промисловості.

"Сьогоднішнє рішення є ще одним важливим кроком для доставки більшої кількості боєприпасів в Україну. Збройним Силам України для захисту українського народу та території потрібна значна кількість боєприпасів. Їм це потрібно швидко. Разом із попереднім рішенням про швидке надання боєприпасів із наявних запасів ми виділяємо 2 мільярди євро на ці цілі, доводячи загальну військову підтримку ЄС Україні до 5,6 мільярда євро", — зазначив Жозеп Боррель, Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

13 квітня Рада ЄС затвердила виділення мільярда євро для надання Україні боєприпасів.

Разом із попередніми пакетами військової підтримки, прийнятий сьогодні збільшує загальний внесок ЄС для України на підтримку поставок військового обладнання до 5,6 млрд євро, зазначили в Раді ЄС.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня 2023-го, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні. На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб. 15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії. Канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів. 23 березня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

На початок