Україна зможе виробляти 125-мм танкові снаряди після війни — "Укроборонпром"

Україна зможе виробляти 125-мм танкові снаряди після війни — "Укроборонпром"

Речниця "Укроборонпрому" Наталія Сад
. Речниця "Укроборонпрому" Наталія Сад. Фото: Медіацентр

Після завершення війни Україна зможе повністю відтворити виробничий цикл осколково-фугасних 125-мм снарядів для танкової гармати. Наразі ці боєприпаси виготовляються "Укроборонпромом" спільно з країною НАТО за межами України.

Про це під час презентації зразка снаряда для танкової гармати повідомила речниця держконцерну "Укроборонпром" Наталія Сад.

"На сьогодні в лавах Сил оборони України є, так би мовити, голод на танкові снаряди. Тому поява цього боєприпаса є знаковою, адже дає можливість нашим військовим вести танкові бої. 125-мм снаряд з’явився у кооперації з країною НАТО. Відповідно, виробничі потужності, які ми використовуємо, знаходяться поза межами держави", — зазначила Наталія Сад.

Снаряд 125-мм
Осколково-фугасний 125-мм танковий снаряд. 125-мм танковий снаряд Фото: Укроборонпром

Вона зазначила, що це вже другий зразок боєприпасів, який Україна виготовляє спільно із західними партнерами.

З міркувань безпеки виробництво снаряда винесено за межі держави, однак у його створенні активну участь беруть українські конструктори, технологи, токарі та ливарники. Це дозволить після завершення війни перенести виготовлення боєприпасу на територію України.

"Найбільш безпечним для співробітників оборонних підприємств є виробництво цього снаряда за межами України, адже їхнє життя та здоров’я є найвищою цінністю. І, відповідно, зменшуються ризики ракетних прильотів. Ми зможемо повністю відтворити виробничий цикл боєприпасу в Україні", — наголосила Наталія Сад.

Основне призначення осколково-фугасних снарядів – ураження відкритої та схованої за легкими укриттями живої сили та військової техніки противника, руйнування його польових оборонних укріплень, а також вирішення інших завдань на полі бою.

9 лютого повідомлялось, що держконцерн "Укроборонпром" та одна з країн Північноатлантичного альянсу почали спільно виробляти міни калібру 120-мм. Також було укладено контракт з Міністерством оборони на постачання цих засобів ураження Збройним силам України.

Читайте також

"Укроборонпром" співпрацюватиме з чеським виробником техніки для військових

Спільний продукт з країною НАТО: "Укроборонпром" презентував 120-мм міну

Уражає ворожу піхоту в радіусі до 60 м. "Укроборонпром" розпочав виробляти міни калібру 120 мм

На початок