Повітряні Сили спростували збиття над Києвом гіперзвукової ракети "Кинжал" вночі 4 травня

Повітряні Сили спростували збиття над Києвом гіперзвукової ракети "Кинжал" вночі 4 травня

Ексклюзивно
Зліт МіГ-31БМ з ракетою Кинжал в нижній точці підвіски на корпусі винищувача-перехоплювача
. Зліт МіГ-31БМ з ракетою “Кинжал”, закріпленою в нижній точці підвіски на корпусі винищувача-перехоплювача. Фото: Вікіпедія

У Повітряних Силах Суспільному спростували збиття балістичної ракети над столицею вночі 4 травня. Водночас у Defence Express повідомили, що над Києвом близько 02:40 4 травня могли збити гіперзвукову ракету росіян типу Х-47 "Кинжал". Пізніше пресслужба командування Повітряних Сил відмовилась від коментарів і порадила всім звертатися до експертів із Defence Express.

Defense Express із власних джерел отримав фото уламків ракети, заявили в інформаційно-консалтинговій компанії. Журналісти порталу повідомили, що уламки без бойової частини впали на стадіоні у межах столиці.

“На одному з фото — носовий обтічник, який максимально схожий з тим, який використовується саме у ракеті Х-47 "Кинжал" зі складною формою різких переходів діаметра”, — повідомляє видання.

Про збиття ракет і ударних дронів у небі над столицею вночі 4 травня раніше повідомили у Київській міській військовій адміністрації. Водночас Повітряні Сили у своєму ранковому зведенні повідомили лише про російську атаку безпілотниками. Про ракети у зведенні мова не йшла.

Що саме кажуть про імовірне збиття ракети "Кинжал" у Повітряних Силах

"Я вже спростував тисячу разів, ви мали б це бачити вчора. Була ймовірність застосування, але балістичних ракет не зафіксовано. Те, що там розповідають деякі голови військових адміністрацій, вони вже отримали за це", — сказав журналістам Суспільного речник Повітіряних Сил Юрій Ігнат зранку 5 травня.

Пізніше у Повітряних Силах відмовилися від коментарів і порадили звертатися за "додатковою актуальною, оперативною та достовірною інформацією, яку використає ворог у війні проти України", до КМВА і Defence Express.

Що відомо про повітряну атаку на Київ у ніч проти 4 травня

Зранку 4 травня очільник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко повідомив, що вночі окупанти здійснили напад на Київ із застосованням баражуючих бєприприпасів типу "Shahed" та ракет, ймовірно балістичного типу. Остаточно тип застосованих ракет буде визначено лише після експертизи залишків, додав він. Уламки БпЛа виявлено у кількох районих.

Пізніше керівник пресслужби КМВА Владислав Бичок розповів Суспільному, що у Києві досліджують уламки повітряних об'єктів, якими РФ цієї ночі атакувала столицю.

"Зараз уточнюється інформація. Було зафіксовано, що були прильоти не тільки "Шахедів". Коли буде повністю уточнена інформація, то ми подамо всім ЗМІ інформацію вже готову. Це була інформація попередня, що були не тільки "Шахеди". Але ми за свої слова відповідаємо. Коли ми уточнена інформацію подамо, будете оперувати нашими данними", — сказав Бичок зранку 4 травня.

Він додав, що кількість і тип ракети можна уточнити тільки тоді, коли уламки повністю ідентифіковані.

"Ми не можемо одразу ж розпізнати, що ми збили. Вже виїхали досліджувати уламки", — розповів тоді речник КМВА.

Водночас у Повітряних Силах повідомили, що вночі 4 травня було знищено 18 "Шахедів" із 24, якими військо РФ атакувало Україну. Пізніше 4 травня у коментарі Суспільному речник Повітряних Сил Юрій Ігнат не підтвердив застосування росіянами балістичних ракет у ніч проти четверга.

На початок