Армія РФ відновила масовані ракетні та авіаційні бомбардування, аби нищити західну техніку та об’єкти критичної інфраструктури України. Щодня противник "запускає" майже 20 авіабомб.
Про це на брифінгу сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
За його словами, всі області, які сьогодні є на лінії зіткнення, знаходяться під атакою літаків, що є носіями авіабомб. В України вже є комплекси, які можуть влучати в аеродинамічні цілі, проте найефективніше протидіяти російській авіації зможуть винищувачі F-16.
"Щодня близько 20 керованих авіабомб летять у прифронтові зони. Зроблені вони російським методом, нещодавно та не завжди якісно. Бомби летять близько 70 кілометрів і потрапляють, на жаль, в об’єкти цивільної інфраструктури, дитячі садочки, школи, житлові будинки", – сказав Юрій Ігнат.
Він зауважив, що збивати потрібно літаки Су-34, Су-35, які безпосередньо є носіями авіабомб, а також літаки тактичної авіації.
"Потрібно дістати на сьогодні противника далі, ніж ми можемо це робити. На сьогодні у нас далекобійний комплекс із радянських зразків – це С-300. Але вже маємо два дивізіони Patriot, які можуть влучати в аеродинамічні повітряні цілі при ідеальних умовах до 150 км, понад 100 км, це вже дуже добрий показник, – зазначив Ігнат. Він переконаний, що такі комплекси могли б змінити плани російської авіації, а по суті відігнати її якомога далі від кордонів з Україною.
"Якщо комплекс буде знаходитися в потрібний час у потрібному місці він може збити цей російський літак. На жаль, таких комплексів у нас не так багато, на сьогодні два дивізіони отримали, чекаємо на SAMP/T і чекаємо на рішення по літаку, який всі хочуть бачити в українській армії, це – F-16, який може протидіяти російській авіації на тій чи іншій лінії фронту. Він зможе докорінно змінити всі ці речі", — сказав речник повітряних сил ЗСУ.
Що відомо про надання Україні військових літаків
У червні 2022 року конгресмен-ветеран ВПС США, республіканець від штату Іллінойс Адам Кінзінгер запропонував навчати українських пілотів-винищувачів та екіпажів на американських бойових літаках F-16. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони винищувачів F-16 Fighting Falcon.
25 січня 2023-го міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна хоче отримувати західні винищувачі. За його словами, захистити небо зараз — пріоритет номер один.
За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, для безпеки повітряного простору Україні, крім систем ППО, потрібно щонайменше п'ять бригад, а в кожній бригаді по три ескадрильї винищувачів. Одна ескадрилья — це 12 літаків.
27 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина не передасть Україні свою бойову авіацію. 30 січня прем'єр Польщі Моравецький заявив, що країна може передати Україні винищувачі F-16 у координації з НАТО. Президент Франції Макрон пізніше також заявив, що не виключає передачу українським військам винищувачів за умови, що це не послабить французьку армію, а Україна не атакуватиме російську територію.
30 січня президент Франції Еммануель Макрон не виключив постачання військових літаків в Україну, однак заявив, що це не має призвести до ескалації або послабити французьку армію. "В принципі нічого не заборонено", — заявив Макрон, відповідаючи на відповідне питання журналістів під час своєї поїздки до Гааги сьогодні 30 січня, передає Le Parisien. Крім того, він додав, що Україна має надіслати офіційний запит, а також зобов’язатись не атакувати російські території.
Що відомо про передачу Україні винищувачів МіГ-29
1 вересня 2022 року Словаччина вивела з експлуатації свої 11 винищувачів МіГ-29. Ці бойові літаки може отримати Україна. У квітні прем'єр-міністр Словаччини Едуар Геґер обіцяв передати їх Києву.
9 лютого 2023 року Едуар Геґер пообіцяв, що влада Словаччини зробить все можливе, аби передати Україні винищувачі МіГ-29.
2 березня міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що Братислава розглядає можливість надати Україні 10 із 11 своїх літаків МіГ-29 радянського виробництва, які армія Словаччини торік зняла з озброєння.
8 березня президент Анджей Дуда заявив, що Польща готова передати Україні свої винищувачі МіГ-29 у рамках міжнародної коаліції. 14 березня прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що винищувачіможуть передати протягом 4-6 тижнів.
9 березня Словаччина і Польща домовились про спільну передачу винищувачів МіГ-29 Україні.
16 березня Дуда заявив, шо найближчими днями Польща передасть Україні чотири винищувачі МіГ-29, заявив президент Анджей Дуда. Ще 13 винищувачів і частину своїх ЗРК "Куб" передасть Словаччина, повідомив виконувач обов'язків прем'єр-міністра Едуар Геґер.
3 квітня стало відомо, що з Польщі в Україну вже прибуло кілька літаків-винищувачів МіГ-29. Перед тим перші винищувачі прибули зі Словаччини, а 17 квітня стало відомо, що країна вже передала Україні всі 13 заявлених винищувачів МіГ-29.
Уряд Німеччини 13 квітня схвалив заявку польського уряду на реекспорт Україні п'яти винищувачів МіГ-29 з колишніх запасів німецької Національної народної армії (ННА).
Читайте також
Посолка Британії про надання Україні винищувачів: "Це не зволікання, а опанування складних технологій"
Резніков: "Щодо літаків – я впевнений, ми доб'ємо це питання"
Чи може НАТО надати Україні літаки для захисту неба. Пояснює Столтенберг