Макрон висунув кілька умов для надання винищувачів Україні

Макрон висунув кілька умов для надання винищувачів Україні

Макрон висунув кілька умов для надання винищувачів Україні
. Президент Франції Еммануель Макрон під час поїздки до Гааги у Нідерландах 30 січня 2023 року, фото: AP

Президент Франції Еммануель Макрон не виключив постачання військових літаків в Україну, однак заявив, що це не має призвести до ескалації або послабити французьку армію.

"В принципі нічого не заборонено", — заявив Макрон, відповідаючи на відповідне питання журналістів під час своєї поїздки до Гааги сьогодні 30 січня, передає Le Parisien.

Крім того, він додав, що Україна має надіслати офіційний запит, а згодом не атакувати "російські землі".

"Ми будемо розглядати це в кожному конкретному випадку", — підсумував французький президент.

Раніше голова Комітету національної оборони і Збройних сил Національної асамблеї Франції Томас Гасіллуд також заявляв, що Франція не виключає відправки винищувачів в Україну, але за умови, що це не призведе до ескалації у війні, не підриватиме національної чи європейської безпеки, а відповідна зброя буде корисною для українців.

Чи отримає Україна західні винищувачі

У червні 2022 року конгресмен-ветеран ВПС США, республіканець від штату Іллінойс Адам Кінзінгер запропонував навчати українських пілотів-винищувачів та екіпажів на американських бойових літаках F-16 та F-16.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони винищувачів F-16 Fighting Falcon.

При цьому 21 січня посол США при ОБСЄ Майкл Карпентер заявив, що очікує на широку підтримку у Сполучених Штатах можливого рішення союзників про передачу Україні винищувачів F-16.

25 січня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна висловлює бажання отримувати західні винищувачі.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Німеччина не передасть Україні свою бойову авіацію.

За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, для безпеки повітряного простору Україні, крім систем ППО, потрібно щонайменше п'ять бригад, а в кожній бригаді по три ескадрильї винищувачів. Одна ескадрилья — це 12 літаків.

Читайте також

Який мінімум техніки потрібен Україні для звільнення своєї території: розповідає військовий експерт

Польща може передати Україні винищувачі F-16 — Моравецький

На початок