Конгресмен-ветеран ВПС США, республіканець від штату Іллінойс Адам Кінзінгер запропонував навчати українських пілотів-винищувачів та екіпажів на американських бойових літаках.
Про це конгресмен написав у Twitter.
Кінзінгер також опублікував фото з українськими пілотами-асами.
"Ці чоловіки — пілоти ВПС України. Багато людей думали, що вийдуть з бою в перший день, але вони все ще там. Я вніс законопроєкт про навчання їх на літаках НАТО, щоб вони могли перейти на F-16", — зазначив він.
У пресрелізі на сторінці Кінзінгера зазначається, що співавтором документа є конгресмен-ветеран, демократ від Пенсильванії Кріссі Хулахан.
"Цей законопроєкт дозволить США розпочати навчання українських пілотів та членів екіпажу на F-15, F-16 та інших повітряних платформах, поки Адміністрація продовжує розглядати питання щодо відправлення такого обладнання (Україні, — ред.)", — зазначили у пресслужбі політика.
Конгресмени переконані, що для українських військових дуже важливо пройти навчання та ознайомитися з цими літаками.
"Незалежно від того, чи розмістять США та їхні союзники таке обладнання, ця програма зміцнить українські збройні сили та забезпечить їхню довгострокову стабільність та безпеку", — вважають Кінзінгер та Хулахан.
Політики зазначили, що як ветерани Повітряних Сил знають про важливість досягнення панування в повітрі, і що в будь-якому конфлікті — це одна з перших дій.
"Судячи з публічної інформації, ні українці, ні росіяни не встановили переваги в повітрі. Ми віримо, що США та наші союзники по НАТО можуть допомогти Україні змінити ситуацію в повітрі та дати українським силам вирішальну перевагу у війні", — йдеться у повідомленні.
"Українським військовим потрібна наша негайна допомога особливо засобами авіації. Я разом із колегою представляю закон, який дозволяє фінансування навчання та військової допомоги українським льотчикам. Вкрай важливо, щоб ми підтримували Україну", — сказав Кінзінгер.
За словами Хулахана, США мають підтримувати українців і переосмислити своє довгострокове стратегічне планування, щоб допомогти українським союзникам, "включаючи навчання пілотів на додаткових літаках, які можуть стати для них доступними".
"Все просто: якщо наші військові вирішать перекинути літаки, нам потрібно, щоб їхні пілоти були готові негайно їх використати. Наші двосторонні зусилля забезпечать навчання. США продовжують залишатися стійкими прихильниками боротьби України за суверенітет", — зазначив Хулахан.
Що відомо
- 15 червня президент США Джо Байден оголосив про новий пакет військової допомоги для України загальним обсягом в 1 мільярд доларів. За словами керівника Пентагона Ллойда Остіна, до нього увійдуть дрони, гаубиці M777, протикорабельні ракети Harpoon, боєприпаси, прилади нічного бачення, тепловізори, радіостанції та інше спорядження.
- 19 травня Сенат Сполучених Штатів Америки підтримав виділення Україні пакету допомоги у розмірі 40 мільярдів доларів; тепер цей закон ще має підписати президент Джо Байден. Тоді ж державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна отримує додаткове озброєння на суму до 100 мільйонів доларів.
- 9 травня президент США Джо Байден підписав ленд-ліз для України. Цей законодавчий акт має спростити надання великих обсягів зброї Україні.
- За даними Міноборони США, з початку роботи адміністрації Джо Байдена Сполучені Штати виділили Україні понад 4 мільярди доларів на підтримку безпеки, зокрема понад 3,4 мільярда доларів з початку повномасштабного вторгнення Росії.
Війна. Усі останні новини
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 120. Текстовий онлайн
Афера на ухилянтах: як українським чоловікам продають документи для виїзду за кордон
"Неоціненний життєвий досвід, який нікому не варто пережити" — історія лікаря з Маріуполя
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу