Словаччина і Польща домовилися передати Україні винищувачі МіГ-29. Скільки літаків можуть отримати Сили оборони

Словаччина і Польща домовилися передати Україні винищувачі МіГ-29. Скільки літаків можуть отримати Сили оборони

Оновлено
Глава МО Словаччини Ярослав Надь
. Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь. Фото: SME

Словаччина і Польща домовились про спільну передачу надлишкових винищувачів МіГ-29МіГ-29 — багатоцільовий радянський винищувач четвертого покоління. Був основним багатоцільовим винищувачем країн Варшавського договору та СРСР впродовж 80-х років XX ст. Нині перебуває на озброєнні багатьох країн світу, у тому числі й України. Україні. Як повідомив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь кореспондентці Суспільного, країна готова передати 13 одиниць, однак спершу це має погодити парламент.

"Я думаю, що настав час прийняти рішення. В Україні гинуть люди, ми можемо їм реально допомогти, тут немає місця словацькій політизації", — раніше також написав Надь у Facebook.

Він зазначив, що розмовляв з главою міноборони Польщі Маріушем Блащаком на зустрічі міністрів оборони ЄС 8 березня у Стокгольмі, і той сказав, що Варшава погодиться на спільний процес передачі Україні літаків МіГ-29.

"Президент Польщі Анджей Дуда в інтерв'ю CNN підтвердив готовність до таких дій", — додав голова словацького оборонного відомства.

Напередодні глава Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава готова передати Україні свої винищувачі МіГ-29 у рамках міжнародної коаліції.

Що відомо про передачу Україні винищувачів МіГ-29 від Словаччини

1 вересня 2022 року Словаччина вивела з експлуатації свої 11 винищувачів МіГ-29. Ці бойові літаки може отримати Україна. У квітні прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер обіцяв передати їх Києву.

9 лютого 2023 року Хегер пообіцяв, що влада Словаччини зробить все можливе, аби передати Україні винищувачі МіГ-29.

2 березня міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що Братислава розглядає можливість надати Україні 10 із 11 своїх літаків МіГ-29 радянського виробництва, які армія Словаччини торік зняла з озброєння.

На початок