Словаччина зробить все можливе, щоб передати Україні свої МіГ-29 – прем'єр

Словаччина зробить все можливе, щоб передати Україні свої МіГ-29 – прем'єр

Словаччина зробить все можливе, щоб передати Україні свої МіГ-29 – прем'єр
. МіГ-29 на озброєнні Словаччини. Фото: AP

Влада Словаччини зробить все можливе, аби передати Україні свої винищувачі МіГ-29. Про це заявив прем’єр-міністр Словаччини Едуард Хегер, повідомляє словацьке видання Tasr.

Зазначається, що президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Хегером на саміті ЄС 9 лютого офіційно звернувся до Словаччини з проханням поставити винищувачі МіГ-29 для захисту від російської агресії.

"Він просив широкого сприяння. Він звернувся до нас щодо літака МіГ-29. Я йому сказав, що ми будемо вести переговори про це всередині країни, і громадськість буде проінформована про результати цих переговорів", - пояснив він.

За словами Хегера, також необхідно буде домовитися з Києвом про інші характеристики та можливу передачу цієї військової техніки. Прем'єр Словаччини також зазначив, що мають відбутися переговори на європейському рівні, оскільки літаки МіГ-29 постачатиме Словаччина в рамках механізму ЄС, який компенсує постачання військової техніки Україні.

За словами Хегера, будь-яка допомога на користь України відповідає національним інтересам Словаччини та інтересам європейської безпеки.

На запитання, коли може відбутися постачання літаків, Хегер сказав, що переговори покажуть. Він уже повідомив міністра оборони Словаччини Ярослава Надя про прохання Зеленського та підкреслив, що уряд зацікавлений у якнайшвидшому завершенні переговорів.

Читайте також: Словаччина веде переговори щодо відправлення в Україну МіГ-29

Виступаючи перед британськими парламентарями 8 лютого президент Володимир Зеленський закликав дати Україні бойові літаки. Він також подарував спікерові Палати громад шолом українського пілота.

"Я вірю, що цей символ допоможе нам у створенні нашої наступної коаліції, коаліції літаків, і звертаюся до вас і світу з простими і водночас найважливішими словами: "Бойові літаки для України — крила для свободи", — сказав він.

Що відомо про словацькі винищувачі МіГ-29, які може отримати Україна

1 вересня Словаччина вивела з експлуатації свої 11 винищувачів МіГ-29. Ці бойові літаки може отримати Україна. У квітні прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер обіцяв передати їх Києву. Повітряний простір Словаччини тепер захищають Польща та Чехія.

Читайте також

Винищувачі для України: Польща хоче одноголосного рішення західних партнерів на Мюнхенській конференції

Кулеба назвав пріоритети України на Мюнхенській безпековій конференції

Сунак доручив перевірити, які бойові літаки Британія може передати Україні

На початок