"Допоможе роботі щодо притягнення Росії до відповідальності за геноцид": Зеленський прокоментував резолюцію ПАРЄ

"Допоможе роботі щодо притягнення Росії до відповідальності за геноцид": Зеленський прокоментував резолюцію ПАРЄ

"Допоможе роботі щодо притягнення Росії до відповідальності за геноцид": Зеленський прокоментував резолюцію ПАРЄ
. Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 27 квітня заявив, що визнання Парламентською асамблеєю Ради Європи депортацію українських дітей до РФ геноцидом суттєво допоможе глобальній роботі щодо притягнення Росії та її посадовців до відповідальності.

"Депортація українських дітей – це один із цілком продуманих елементів намагання Росії стерти ідентичність нашого народу, знищити саму сутність українців. Це свідомий злочин геноциду, скоєний російськими посадовцями. Саме так це має кваліфікуватися і політично, і юридично", — зазначив Зеленський.

Він також наголосив, що Україна продовжить працювати для повернення всіх депортованих українських дітей і для покарання Росії.

"Європа та світ уже бачили різні депортації та спроби знищення народів. Саме на російському прикладі – відповідальністю цієї держави та її посадовців, винних у геноциді, – ми мусимо показати всім іншим потенційним джерелам такого ж зла, що безкарності більше ніколи не буде", — додав президент.

Парламентська асамблея Ради Європи у своїй резолюції від 27 квітня визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Російської Федерації. Також ПАРЄ закликала Міжнародний кримінальний суд (МКС) розглянути можливість кримінального переслідування за цей злочин.

Що відомо про кількість вивезених росіянами українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України. У РФ створено 70 таборів для утримання дітей.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

Читайте також

США оцінили перспективи контрнаступу України, Росія обстріляла Миколаїв та Херсон. 428 день війни. Онлайн

Росія вивезла зі сходу України понад 100 тисяч дітей нібито на "лікування" — Центр національного спротиву

На початок