Європейські країни-члени МКС мають заарештувати Путіна, якщо він приїде — Блінкен

Європейські країни-члени МКС мають заарештувати Путіна, якщо він приїде — Блінкен

Європейські країни-члени МКС мають заарештувати Путіна, якщо він приїде — Блінкен
. Держсекретар США Ентоні Блінкен. Фото: Getty Images

Кожна країна Європи, яка є членом Міжнародного кримінального суду, повинна заарештувати президента Росії Володимира Путіна, якщо він відвідає цю країну. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, передає CNN.

"Я думаю, що будь-хто, хто є стороною в суді і має зобов’язання, повинен виконувати свої зобов’язання", — сказав він під час слухань у Сенаті США.

Блінкен не став говорити, чи видасть Вашингтон президента Росії Міжнародному кримінальному суду, якщо він приїде до США, зазначивши, що Штати не є стороною в суді.

"Я не думаю, що він планує найближчим часом приїхати сюди", – відповів Блінкен.

CNN зазначає, що Путін майже не залишав Росію впродовж останніх років, а до США він не їздив із 2015 року.

Що відомо про намір притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини в Україні

Парламентська асамблея НАТО 21 листопада минулого року визнала Росію державою-терористом, а також підтримала резолюцію, в якій ідеться про створення спеціального трибуналу за фактом агресії Росії. Однак, таке рішення ще має бути підтримано кожною окремою країною на національному рівні.

23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму.

Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.

1 грудня МЗС Франції повідомило, що Париж почав працювати з міжнародними партнерами, в тому числі з Україною, над пропозицією створити спецтрибунал для розслідування воєнних злочинів Росії.

Європейська Комісія запропонувала варіанти дій, які забезпечать притягнення Росії до відповідальності за масові звірства й злочини, скоєні під час війни в Україні, зокрема створення спеціального незалежного трибуналу.

5 грудня стало відомо, що в ООН поширюють проєкт резолюції про створення спеціального трибуналу на кшталт Нюрнберзького для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочини агресії в Україні.

19 січня Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії Росії проти України.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду, повідомив генпрокурор України Костін.

Читайте також

Перший крок до Гааги. Головні питання про ордер на арешт Путіна і чому це — справді історичне рішення

Міжнародний кримінальний суд проситиме більше грошей на розслідування воєнних злочинів в Україні — The Guardian

Українські прокурори зібрали сотні досьє на командирів армії РФ

Шойгу, Лавров, Патрушев: кого підозрюють у скоєнні злочину агресії проти України. Пояснює ОПУ

На початок