Росія вивезла зі сходу України понад 100 тисяч дітей нібито на "лікування" — Центр національного супротиву

Росія вивезла зі сходу України понад 100 тисяч дітей нібито на "лікування" — Центр національного супротиву

Росія вивезла зі сходу України понад 100 тисяч дітей нібито на "лікування" — Центр національного супротиву
. Графіті в Бучі (Київська область), 30 січня 2023 року, ілюстративне фото: УНІАН

Росіяни на тимчасово окупованих територіях України проводять примусові "медогляди" дітей, аби мати підставу для їх депортації. Так, з початку року зі сходу України незаконно вивезли близько 103 тисяч неповнолітніх українців.

Про це повідомляє Центр національного супротиву.

"На програму ”медичного огляду”, який проводять звезені лікарі ворог планує витратити 1,4 млрд рублів. Після огляду переважній більшості дітей приписують “лікування” у РФ, від якого батьки не можуть відмовитись, адже тоді їм погрожують відібрати батьківські права", — йдеться у повідомленні організації.

Читайте також: "Щоб я не чув, що ви з України. Ви народилися у РФ" — як Росія "перевиховує" викрадених українських дітей

Зазначається, що зокрема з початку 2023 року на Донеччині огляд пройшли 75 тисяч дітей й 39 тисяч в результаті було вивезено до Росії.

На Луганщині “оглянули” 94 тисяч й у 66 тисяч нібито “виявили патологію”, після чого вивезли. При цьому, були зафіксовані випадки коли лікарі вимагають у батьків гроші, аби не “виявляти патологію”.

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч вивезених з окупованих територій дітей до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

Раніше МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Ордер на арешт Путіна за вивезення дітей

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду, повідомив генпрокурор України Костін.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Поки Путіна та Львову-Бєлову не арештують, МКС не може проводити судові засідання, повідомив Суспільному речник суду Фаді Ель Абдалла. За його словами, Україна може вимагати їхнього арешту на території 123 країн, які визнають рішення МКС. Розслідування триває за запитом та матеріалами України.

МКС може притягти вище керівництво Росії до відповідальності за три види порушень міжнародного права: воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Депортація дітей, щодо якої видали ордер на арешт Путіна, підпадає під перший пункт.

Водночас МКС не може засудити за злочин агресії — факт нападу Росії на Україну. Оскільки ані Україна, ані Росія не ратифікували основоположний документ суду — Римський статут. Аби засудити РФ та Путіна за факт нападу, потрібно створити спеціальний трибунал.

Україна працює над створенням спеціального трибуналу для покарання керівництва РФ за злочини в Україні не тільки з початку повномасштабної війни, а з початку агресії 2014 року.

Читайте також

ЄС ініціює повернення викрадених РФ з України дітей

Україна шукає можливості для повернення дітей з РФ — Офіс генпрокурора

Верещук розповіла, якою буде відповідальність для росіян за депортацію українських дітей

На початок