В Україні запустили сайт, де можна "придбати" місто на території Російської Федерації, гроші з покупки ідуть на потреби української армії.
Сайт створив радіоведучий, комік Данило Білий.
При "купівлі" російське місто можна перейменувати. Також "володар" населеного пункту отримає електронний сертифікат про "придбання" частини території країни-агресора.
"80% прибутку стануть донатами. Якщо на момент розрахунку в країні буде великий актуальний збір (як-то на байрактар, морські дрони, або блек-бокс), то донати підуть на цей збір. Якщо ні, то будуть передані фондам", — розповів Данило Білий Суспільному.
383 день війни. Онлайн

За його словами, донати будуть розділені на 4 напрямки:
- потреби Сил оборони України
- реабілітація бійців
- допомога людям, постраждалим від війни
- допомога тваринам.

"Після того, як користувач купує місто, він бачить сертфиікат на це місто, а під ним можливість обрати напрямок донату", — розповів Білий.

У перший день запуску на сайті "викупили" 470 міст, це 10% від усього, що є на сайті.

"Ідея з'явилася наприкінці серпня, коли я задумався, чи є в Росії якась користь", — додав Білий.
За даними Суспільного, 51% опитаних українців регулярно або час від часу донатять — переказують кошти благодійним фондам або на окремі волонтерські збори. Роблять це регулярно 10% опитаних, а час від часу – 41%. Дуже рідко донатять 23%, зробили це лише один раз – 12%, а ніколи цього не робили – 13% опитаних. Найпоширеніші види допомоги від населення за останні 3 місяці — грошова підтримка військових та гуманітарна підтримка людей, які постраждали від війни (це передача одягу та речей для ВПО та донати в фонди та на окремі збори на потреби ЗСУ).
Читайте також
В Україні звільнили від оподаткування зібрані кошти для ЗСУ. Як потрапити у Реєстр волонтерів
У Рівному волонтерки вдома виготовляють енергетичні батончики для ЗСУ. Які рецепти обрали
Маскувальні сітки, шкарпетки, ковдри й окопні свічки. У громаді на Дніпропетровщині жінки виготовляють речі для бійців
Усі новини про волонтерство в Україні