Скільки українців донатять на ЗСУ і які види допомоги найбільш поширені. Опитування Суспільного

Скільки українців донатять на ЗСУ і які види допомоги найбільш поширені. Опитування Суспільного

Ексклюзивно
Скільки українців донатять на ЗСУ і які види допомоги найбільш поширені. Опитування Суспільного
Київ, Україна — 8 жовтня. Фото: Getty Images

51% опитаних українців регулярно або час від часу донатять — переказують кошти благодійним фондам або на окремі волонтерські збори. Роблять це регулярно 10% опитаних, а час від часу – 41%. Дуже рідко донатять 23%, зробили це лише один раз – 12%, а ніколи цього не робили – 13% опитаних.

Про це свідчить опитування Суспільного.

При цьому всі вікові групи, групи за статтю чи розміром населеного пункту статистично не відрізняються у своїх відповідях. Єдине виключення – населені пункти з населенням менше 50 тисяч жителів рідше, ніж великі міста, донатять саме на регулярній основі (8% у невеликих містах проти 13% у великих).

Найпоширеніші види допомоги від населення за останні 3 місяці — грошова підтримка військових та гуманітарна підтримка людей, які постраждали від війни (це передача одягу та речей для ВПО та донати в фонди та на окремі збори на потреби ЗСУ).

Донати на цивільне населення (не ВПО) чи тварин зараз користуються меншою підтримкою.

12% опитаних українців при цьому за останні три місяці були залучені до волонтерської роботи (організація зборів, плетіння маскувальних сіток тощо).

Щодо найпоширеніших видів підтримки:

  • 26% опитаних передавали одяг, предмети першої необхідності до волонтерських центрів, пунктів збору або окремим ВПО (серед жінок ця частка більше – 32%, ніж серед чоловіків 19%)
  • 25% робили грошові перекази в недержавні фонди підтримки армії. Підтримка саме недержавних фондів сильніша серед молоді 18-24 років (їх частка 37%) та в містах з населенням 50 тисяч і більше (їх частка 33%, коли в містах менше 50 тисяч жителів ця частка становить 18%)
  • 24% робили грошові перекази в державні фонди підтримки армії і опитані українці радше одностайні в цьому – немає статистичних відмінностей по групам за статтю, віком чи розміром населеного пункту, хто б підтримував такі фонди більше або менше
  • 23% переказували гроші на волонтерські збори на потреби окремих бригад чи військових(цей напрям допомоги більше розповсюджений у містах населенням 50 тисяч жителів та більше, їх частка становить 27%, коли в містах з населенням менше 50 тисяч – 20%).

Інші види допомоги: 18% купували продукти та залишали їх у спеціальних кошиках в магазинах, 15% переказували гроші на картку або збір на потреби окремих цивільних (на лікування, відбудову житла, квитки виїхати тощо), 6% робили грошові перекази в фонди та організації з підтримки населення (переселенців, літніх людей, дітей, хворих тощо), а 4% робили грошові перекази в фонди підтримки тварин або зоопарків.

Дослідження було проведено 23-24 жовтня 2022 року компанією Gradus Research на замовлення Суспільного і за підтримки BBC Media Action. За допомогою мобільного додатку GRADUS було опитано 1000 респондентів віком 18-60 років по всій Україні, окрім окупованих територій та зон активних бойових дій. Вибірка відображає структуру населення України віком 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та освітою. Похибка дослідження складає 3,1% з довірчим інтервалом 95%.

Читайте також

У Міноборони розповіли, чи забезпечені бійці ЗСУ зимовою формою

"Дощі, сльота, треба обігрівати наших бійців". У Кривому Розі виготовляють буржуйки для ЗСУ

Обіцяють вдарити по Москві: ГУР та "Повернись живим" запускають проєкт "Бавовна"

На початок