Прихильники теорій змови повернулися в Twitter і продовжують поширювати дезінформацію

Прихильники теорій змови повернулися в Twitter і продовжують поширювати дезінформацію

Прихильники теорій змови повернулися в Twitter і продовжують поширювати дезінформацію
unsplash

Після того як Ілон Маск заявив про відновлення раніше заблокованих акаунтів у Twitter, до соціальної мережі повернулися прихильники теорій змов та користувачі, які поширюють фейки. Про це 7 березня у своєму дослідженні повідомило видання BBC.

Маск неодноразово зазначав, що він є "абсолютистом свободи слова". У листопаді 2022 року він оголосив "загальну амністію" для акаунтів, які "не порушували закон і не займалися кричущим спамом".

Правила Twitter забороняють насильство, прямі напади і погрози щодо інших на основі раси, сексуальної орієнтації та статі, а також образи або інший контент, який має на меті "дегуманізувати, принизити або посилити негативні або шкідливі стереотипи".

Однак дослідження BBC показало, що деякі з відновлених акаунтів, схоже, порушують ці правила.

Маск піде з посади гендиректора Twitter, коли знайде "когось достатньо божевільного" на це місце

Зокрема, майже 190 акаунтів знову продовжують пропагувати ненависть і насильство, зокрема розміщуючи зображення зґвалтувань, а також насильства над жінками та ЛГБТ-спільнотою. Крім того, видання виявило понад 270 акаунтів, які поширювали дезінформацію, переважно про вибори у США та вакцини від Covid. Наприклад, у Twitter відновили акаунт Ендрю Тейта, який раніше заявляв, що жінки повинні нести певну відповідальність за зґвалтування. Нині його затримали у Румунії в межах розслідування справи про торгівлю людьми та зґвалтування. А от кількість його підписників на платформі різко зросла – з 150 000 у листопаді 2022 року до 5 мільйонів станом на січень 2023 року.

Ненависники і прихильники теорій змови повернулися в Twitter
Ненависники і прихильники теорій змови повернулися в Twitter.

У листопаді Twitter також припинив застосовувати свою політику щодо дезінформації про Covid, що спонукало деяких розповсюджувачів міфів про коронавірус та вакцини повернутися.

Серед таких, зокрема, доктор Роберт Малоун, який робив заяви, що ставили під сумнів ефективність і безпеку вакцин проти Covid-19, і кардіолог Пітер Маккалоу, який просував неправдиві твердження про те, що вакцини проти Covid-19 вбивають велику кількість людей.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок